Post-Rock'ın ünlü temsilcisi Mogwai Volkswagen Arena'da hayranlarıyla buluşuyor

Yoğun melodilerini zihinleri kurcalayan parçalara taşıyan, post-rock’ın İskoçyalı temsilcileri Mogwai, Aralık ayında piyasaya sürdükleri son EP’leri “Music Industry 3, Fitness Industry 1”ın ardından 13 Şubat 2015 Cuma akşamı Volkswagen Arena’da hayranlarının karşısına çıkıyor.

NTV Haber 17.01.2015 - 10:34

Post-Rock'ın ünlü temsilcisi Mogwai Volkswagen Arena'da hayranlarıyla buluşuyor

20 seneyi aşkın süredir müzik sahnesinin, özellikle de rock’ın alternatif yüzünün vazgeçilmez grupları arasında yer alan Mogwai, 13 Şubat 2015 Cuma akşamı akustiği ve ambiyansıyla müzik severleri büyüleyen Volkswagen Arena’da dinleyicisiyle buluşuyor. Pozitif Live tarafından düzenlenen, CNBC-e ve Radyo Eksen’in katkılarıyla gerçekleşen konserde Mogwai, kışkırtıcı ve izleyenleri kendi dünyasının içine alan parçalarıyla dünyanın en iyi akustiğe sahip salonları arasında yer alan Volkswagen Arena’da konser vermek üzere geliyor.

90’ların ikinci yarısında Glasgow’dan dünyaya seslerini duyurmaya başlayan ve kısa sürede post-rock’ın vazgeçilmez grupları arasına giren Mogwai, çok yönlü müziklerinde farklı enstrümanları ustalık ve özenle kullanarak hüzünlü melodileri dinamik bas ve efektlerle bir araya getiriyor. Yaptıkları parçalarla hayal gücünün sınırlarını zorlayan ve dinleyenlere her defasında farklı bir müzikal tecrübe yaşatmayı başaran Mogwai, İstanbul’da bir kez daha hayranlarıyla buluşuyor.

20 yılı aşkın süredir müziğe farklı bakış açıları ve yorumları ile zihinlere kazınan sayısız parçaya imza atan Mogwai’ın konser biletleri 55TL - 90TL arasında değişen fiyatlarla biletix.com adresinden satın alınabiliyor.

Mogwai hakkında

Yaklaşık 20 senedir aktif olarak müzik yapan Mogwai, kariyerlerine tam 12 albüm ve sekiz EP sığdırdı. 1995’te piyasaya sürdükleri ilk albümleri “Mogwai Young Team”in ardından 98 tarihli “Come On Die Young” ile İngiltere müzik listelerinden 29 numaraya yükselen grup, kısa sürede adını tüm dünyaya duyurmayı başardı. Albüm listelerinde aralıksız yükselen albümlerine 2000 senesinde gruba o güne kadarki en büyük başarısını kazandıran “Rock Action” eklendi. İngiltere’de bir numaraya yükselen albüm grubun alışılmış elektro gitar ağırlıklı müziğinin öncesine göre değiştiği daha fazla elektronik öğenin yer aldığı bir albüm olarak da dikkat çekti. Mogwai bu albümün ardından 2006’da ünlü besteci Clint Mansell ile birlikte Darren Aronofsky imzalı “The Fountain” için film müzikleri hazırladı. Hemen ardından Douglas Gordon’ın “Zidane: A 21st Century Portrait” adlı belgeselinin müziklerini yaptılar. Glasgowlu grup 2010’da müzikal kariyerlerinde canlı konser kayıtlarının bulunduğu ilk albümleri “Special Moves”u piyasaya sürdü. Hemen ardından Young Team prodüktörü Paul Savage ile anlaşarak “Hardcore Will Never Die, But You Will” ünlü plak şirketi SubPop etiketiyle dinleyiciyle buluştu. 2014 başında raflarda yerini alan grubun elektronik altyapıya daha fazla ağırlık verdiği son albümleri “Rave Tapes”in ardından yine bu albümden seçilmiş 3 parçanın farklı isimler tarafından yapılmış yorumlarının yanında, 3 yeni bestenin yer aldığı Music Industry 3, Fitness Industry 1 yayınlandı.

Sayfa Yükleniyor...