“Motörhead tabii ki dağıldı”

Motörhead’in kurucusu Lemmy Kilmister’ın ölümünün ardından davulcu Mikey Dee grubun artık yoluna devam etmeyeceğini açıkladı.

ntv.com.tr 30.12.2015 - 10:46 | Son Güncelleme : 30.12.2015 - 10:54

lemmy

Efsanevi heavy metal grubu Motörhead’in kurucusu Lemmy’nin ölümü müzik dünyasında şok etkisi yarattı. Kurucusu ve solisti hayatını kaybettikten sonra yoluna devam eden diğer bazı grupların aksine Motörhead Lemmy olmadan devam etmeyecek. Grubun davulcusu Mikkey Dee “Bundan sonra turne ya da başka bir şey yapmayacağız. Başka bir albüm de olmayacak. Ama ismimiz ve Lemmy insanların kalplerinde yaşayacak.” dedi.

Lemmy grubun 2015 Avrupa turnesinden 1 ay sonra hayatını kaybetti. Mikkey Dee, Lemmy’nin turne sırasında rahatsızlığının devam ettiğini ve sahnede kendini kötü hissetmesine rağmen performansına devam ettiğini söyledi.

'Lemmy' ismiyle tanınan Kilmister, Motörhead grubunu 1975'te kurmuş ve 'Ace of Spades' gibi klasikleşen eserlere imza atmıştı.

Motörhead grubu ile 24 albüm çıkartan Kilmister'in hayatını anlatan 'Lemmy the Movie' adlı film, 2010'da gösterime girmişti.

Sayfa Yükleniyor...