MSO ve Sietta İstanbul'da

Avustralya'nın son yıllarda çıkardığı en yetenekli topluluklardan ikisi İstanbul'da biraraya geliyor.

Haberler - ntv.com.tr 31.08.2015 - 09:39

MSO ve Sietta İstanbul'da
Melbourne Ska Orchestra (MSO)

MSO ve Sietta, Avustralya hükümetinin desteği ve Avustralya Büyükelçiliği'nin katkılarıyla gerçekleştirilen Australia in Turkey 2015 programı kapsamında garajistanbul'da üç gece peşpeşe gerçekleşecek performanslarıyla İstanbul'u sallayacak!

Uluslararası müzik dünyasında MSO olarak tanınan Melbourne Ska Orchestra, 1993 yılında kuruldu. Avustralya'nın en seçkin müzisyenleri arasından seçilen 35'in üzerinde üyesi bulunan grup, sahneye en az 15 kişilik bir ekiple çıkıyor. Grupla aynı adı taşıyan ilk albümlerini 2013'te yayınlayan ve bu albümle birlikte 2 adet ARIA adaylığı kapan MSO, Bluesfest, Golden Plains ve AWME gibi önemli festivallerin yanı sıra, Londra'da kapalı gişe konserler de gerçekleştirdi. Grup aynı zamanda Glastonbury ve Montreal Jazz festivallerinde onbinlerce kişilik izleyici topluluklarını selamladı. Renkli ve dinamik Ska kültürüne kendine has, yeni bir soluk getiren topluluk, umulmadık yönlere doğru sapan cesur düzenlemeleri ve baştan çıkarıcı melodileriyle tanınıyor.

İkisi de güçlü birer müzikal altyapıya sahip olan James Mangohig ve vokalist Caiti Baker'dan oluşan Sietta, soul, blues, hip-hop ve elektronik tınıları aynı potada eritmeyi başaran oldukça çarpıcı bir sound'a sahip. Grubun The Come Back adını taşıyan ilk EP'si hem eleştirmenlerden hem de dinleyicilerden tam puan alınca 2011 tarihli ilk albümleri The Seventh Passenger'ın da önü açılmış oldu. Gelecekten günümüze taşıdıkları müzikal dokuyu Caiti'nin büyüleyici canlı vokalleriyle birleştiren Sietta, ikinci stüdyo albümleri The Invisible River ile kendi kulvarının en ses getiren gruplarından birine dönüştü. Dikkat çekici ve farklı bir atmosfere sahip söz ve müzik anlayışına sahip olan grup, çağdaş Avustralya müzik endüstrisinin günümüzdeki en önemli temsilcilerinden biri olarak kabul ediliyor.

Performans : 4 & 5 & 6 Eylül 22:00

Yer: GarajIstanbul
(Tomtom Mahallesi, Kaymakam Reşat Bey Sk. No:11)

Sayfa Yükleniyor...