İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rusya'nın Başkenti Moskova'daki Bolşoy tiyatrosunda sahnelenen La Traviata operasında iki kez başrol oynayan Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan, geçen yıl yine aynı sahnede çıktığı Manon Lescaut operası için de bir kez daha başrolde oynayacak.

Böylece bir hafta içinde iki farklı operada dört gece başrol oynayacak olan Karahan, dünyanın en önemli sahnelerinden birisi olarak gösterilen Bolşoy tiyatrosunda önemli bir başarıya imza atacak.

Karahan, yıllardır Bolşoy sahnesine çıktığını vurgulayarak, "Dünyanın en önemli opera mabetlerinden birisi olan Bolşoy'da bir Türk sanatçı olarak ülkemi burada temsil etmek çok büyük bir mutluluk. Tabi bu seferki ziyaretimin ayrı bir özelliği var; bu kez sahnede Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü olarak ülkemi temsil ettim. Bugün La Traviata eseri için ikinci kez sahne aldım ayın 24 ve 26'sında da Manon Lescaut eseri için sahneye çıkacağım." ifadelerini kullandı. 

"OPERA VE BALEMİZİ DIŞ DÜNYAYA AÇMAK İSTİYORUM"

Yakın bir zamanda geldiği Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü görevi için Rus sanatçı dostlarından tebrikler aldığını ve kendisine, "Sakın şarkı söylemeyi bırakma" dediklerini belirten Karahan, şöyle konuştu: "Tabiki söylemeyi bırakmayacağım; gördüğünüz gibi şuanda Bolşoy'dayım. Şubat başı gibi Berlin'de olacağım. "Şimdi bu kişisel hukukumu Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü olarak kullanarak Devlet Opera ve Balemizi dış dünyaya açmak ya da oradaki standartları ülkemize taşımak için mutlaka bir işbirliği aracı olarak kullanacağım."

"SAHNEYİ KİM HAK EDİYORSA O ÇIKAR" - İZLE

"SAHNEYİ KİM HAK EDİYORSA O ÇIKAR" - İZLE