Muzaffer Kale'den yeni öyküler: Sabahın Bir Devamı Vardı

Muzaffer Kale'nin yeni öykü kitabı Sabahın Bir Devamı Vardı raflardaki yerini aldı.

Haberler - ntv.com.tr 14.02.2017 - 16:11

Muzaffer Kale'den yeni öyküler: Sabahın Bir Devamı Vardı

Güneş Sepeti kitabıyla geçtiğimiz yıl Sait Faik Hikâye Armağanı’na değer görülen Muzaffer Kale’nin yeni öyküleri, Sabahın Bir Devamı Vardı’da bir araya geliyor.

Dünyanın üzerimizde iz bıraktığı anlar vardır, yalnızca yaşantımızın değil, gökyüzünün, bulutların, kuşların ve meteorların sesiyle uyanırız. Kale, günlük konuşmaların, bakışların yarattığı kırılma anlarını öyküsüne taşıyor, son yıllarda yaşanan toplumsal değişimleri de not düşerek…

MUZAFFER KALE KİMDİR?

1957’de doğdu. Çocukluğu Bodrum Bahçeyakası köyünde geçti. Çiftçi bir ailenin iki çocuğundan büyüğü. Orta ve liseyi Milas’ta okudu. Uzun yıllar yaşadığı Diyarbakır’da, Dicle Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı’nı bitirdi. Başta şiir olmak üzere çalışmaları 1981’den beri edebiyat dergilerinde yayımlandı. Değişik işlerde çalıştı. Öğretmenlik yaptı. İzmir’de yaşıyor. Yayımlanmış şiir kitapları: Bir Günlük Güneş, Gözlerim Akşama Ölür, Acıtmıyor Boynumu Dünya, Işıktan Kalan Kırılma, Hiçbir Şeyi Unutmadım, Sakın Zar Atma, Lirik Aksan, Menekşenin Sayılı Günleri. Muzaffer Kale, ilk öykü kitabı Güneş Sepeti ile 2016 Sait Faik Hikâye Armağanı’na değer görüldü.

Muzaffer Kale’nin Can Yayınları’ndaki diğer kitabı:

Güneş Sepeti, 2015

SABAHIN BİR DEVAMI VARDI

Yazar: Muzaffer Kale  

Tür: Öykü

Sayfa sayısı: 109 Sayfa

Fiyatı: 11,5   TL

Yayın tarihi: 14 Şubat 2017

Sayfa Yükleniyor...