Narcos’tan uyarlanan roman: Jaguar'ın Pençesi

Narcos dizisi ile bağlantılı ilk resmi roman olan Jaguarın Pençesi, Pablo Escobar liderliğindeki Medellín kartelinin iç yüzünü polis memuru Jose Aguilar Gonzales’in gözünden anlatıyor.

ntv.com.tr 12.12.2018 - 16:01

Narcos’tan uyarlanan roman: Jaguar'ın Pençesi

Jeff Mariotte, Altın Küre adayı Narcos’tan yola çıkarak Jaguar'ın Pençesi adında bir roman yazdı. 

Jaguar’ın Pençesi, çiftçi bir baba ve öğretmen bir annenin oğlu olarak Kolombiya’da doğup dünyanın en azılı narkotik suçlusuna dönüşen Escobar’ı ve Medellín Karteli’nin işleyişini çarpıcı bir kurguyla okura aktarıyor.

Kitapta genç ve idealist bir polis olan Gonzales, kendini bir anda uyuşturucu baronu Pablo Escobar’a hizmet ederken bulur. Escobar’ın azılı tetikçilerinden birine dönüşen memur, memleketi Medellín’de kokainle kararan hayatlara tanıklık eder ve kendi yaşamında da bir dizi felaketle yüzleşmek zorunda kalır. Olaylar Gonzales’i geri dönüşü olmayan bir yolun eşiğine getirmiştir; ya tüm kayıpları pahasına hayatta kalmak için kartele hizmet etmeyi sürdürecek ya da kartelin başındaki güçlü, karizmatik ve ölümcül tiranı karşısına alacaktır… 

KİTAPTAN ALINTI

“Kolombiya’da tuhaf şeyler olurdu. Mantıksallıklarıyla övünen Amerikalıların asla inanmayacağı şeyler… Kolombiya’da jaguarlar konuşabilirdi. Fakir bir adam milyarder olabilir, kendine dinozorlar, su aygırları ve nadir Afrika kuşlarıyla dolu bir arazi yaptırabilirdi. Kolombiya’da bir adam öldürülse de yaşayabilirdi. Kolombiya’da büyünün gerçekliği yok sayılamazdı. Okuryazar tipler ‘büyülü gerçekçilik’ diye bir şeyden bahsederlerdi. Ama büyü, gerçeğin ta kendisiydi – mermiler kadar gerçek.”

NARCOS: MEXICO'NUN FRAGMANI

Sayfa Yükleniyor...