Natalie Portman çocuk yaşta sinemaya başlamasının dezavantajını anlattı

Natalie Portman, ergenlik döneminde medya tarafından cinselleştirilmesinin ardından kendini korumak için nasıl kaleler ördüğünü anlattı.

Haberler 09.12.2020 - 09:43

Natalie Portman çocuk yaşta sinemaya başlamasının dezavantajını anlattı

Sinema kariyerine 1990'ların ortalarında başlayan, 1994 yapımı Sevginin Gücü (Léon: The Professional) ve 1996 yapımı Harika Kızlar (Beautiful Girls) gibi filmlerde oynayarak ün kazanan Natalie Portman, Dax Shepard'la Armchair Expert (Koltuk Uzmanı) podcastinde bu rolleri oynamanın medyada lolita gibi resmedilmesine yol açtığını itiraf etti.

"BENİ KORKUTTU"

Independent'ın haberine göre; Portman, “Sanırım daha çocukken cinselleştirilmek kendi cinselliğimden bir şeyler götürdü çünkü beni korkuttu. Bana güvenli olabilmemin yolu 'ben tutucuyum, ben ciddiyim ve bana saygı duymalısınız, ben zekiyim ve bana bu şekilde bakmayın' demekmiş gibi hissettirdi" dedi.

"İFFETLİ İMAJI ÇİZDİM"

39 yaşındaki oyuncu şöyle devam etti: Oysa o yaşta kendi cinselliğiniz var, kendinize ait arzularınız var ve bir şeyler keşfetmek istiyorsunuz, açık olmak istiyorsunuz; ama daha yaşlı erkekler sizinle ilgilendiğinde ister istemez güvende hissetmiyorsunuz ve 'Hayır, hayır, hayır hayır hayır' diyorsunuz. Kendini korumak için nasıl kaleler inşa ettiğini anlatan oyuncu iffetli olduğuna dair bir imaj çizdiğini de söyledi.

Oyuncu, "Bunu bilinçli olarak geliştirdiğimin farkındayım çünkü kendimi güvende hissetmemin bir yoluydu" dedi.

Sol Yanım 3. yeni bölüm 2. fragman

Sayfa Yükleniyor...