National Geographic Türkiye 10. kez yılın fotoğrafını arıyor

National Geographic Society’nin onuncusunu düzenlediği Uluslararası Fotoğraf Yarışması, Türkiye’de 1 Temmuz’da başlıyor. National Geographic Türkiye tarafından yerel birincinin seçileceği yarışmanın kategorileri “İnsan”, “Manzara”, “Doğa” ve Akmerkez özel kategorisi “Keşif”.

Haberler - ntv.com.tr 25.06.2015 - 10:26 | Son Güncelleme : 25.06.2015 - 14:39

National Geographic Türkiye 10. kez yılın fotoğrafını arıyor

National Geographic Türkiye, bu yıl 3. kez Akmerkez sponsorluğunda düzenlediği fotoğraf yarışmasıyla tüm fotoğraf meraklılarına sesleniyor. Türkiye’nin önemli isimlerinden foto muhabiri Ara Güler, National Geographic dergisi Sizin Kareniz Fotoğraf Direktörü Monica Corcoran ve National Geographic Uluslararası Edisyonlar Fotoğraf ve Tasarım Editörü Darren Smith’in yer aldığı Türkiye jürisi fotoğrafları yaratıcılık ve teknik kriterlere göre değerlendirecek.

Başvuruların 15 Ekim’e kadar http://www.nationalgeographic.com.tr sitesi üzerinden kabul edileceği yarışmada kategorilerinde birincilik elde edenlerin ABD’de gerçekleşen uluslararası yarışma başvuruları National Geographic Türkiye tarafından gerçekleştirilecek. Ayrıca büyük ödül sahibi Canon EOS 6D fotoğraf makinesi, diğer iki kategori birincisi ise Canon EOS 750D (18-55 lens ile) fotoğraf makinesiyle ödüllendirilecek. Akmerkez özel kategorisi için de sponsor özel ödülü olarak kazanan kişiye dünyanın en güzel noktalarından birine unutulmaz bir seyahat deneyimi hediye edilecek.

İnsan, Manzara ve Doğa kategorilerinde ilk üçe giren yarışmacılara ise 2 yıllık National Geographic Türkiye aboneliği ve NTV Yayınları Kitap Seti hediye edilecek. Türkiye’de 18 yaşını doldurmuş tüm fotoğraf meraklılarının katılabileceği yarışmada 'insan', 'manzara', 'doğa' ve Akmerkez özel kategorisi 'keşif' olmak üzere toplamda 4 adet kategori var.

Ahmet Demir, Halong Körfezi, Vietnam - geçen senenin İnsan Kategorisi Birincisi
Ahmet Demir, Halong Körfezi, Vietnam - geçen senenin İnsan Kategorisi Birincisi

Yerel yarışmanın ardından uluslararası büyük ödül sahibini bulacak. Büyük ödüle layık görülen fotoğrafın sahibi 10.000 Amerikan Doları para ödülü ve Ocak ayının 2. haftasında Washington’da yapılacak fotoğraf semineriyle ödüllendirilecek. Uluslararası kategori birincileri ise 2500’er Amerikan Doları para ödülü kazanırken fotoğrafları da National Geographic dergisinde yayımlanacak.

Dijital kâşiflerin vazgeçilmez adresi nationalgeographic.com.tr!

Keşif meraklıları Türkiye’yi, Dünya’yı, hatta tüm evreni National Geographic Türkiye’nin web sitesi nationalgeographic.com.tr sayesinde koltuklarını terk etmeden keşfediyor.

Geniş bir içerik sunan http://www.nationalgeographic.com.tr, aylık konuların yanı sıra derginin dışında birçok güncel konuya, fotoğraflara ve videoya da yer veriyor. National Geographic Türkiye sitesindeki geniş fotoğraf ve video arşivini incelemek isteyenlere görselliğin ön plana çıktığı özel bir alan da sunuluyor.

Siteyi interaktif kılan özelliği ise “Sizin Kareniz” bölümü. Bu alanda amatör ya da profesyonel fotoğrafçılar kendi fotoğraflarını yükleyebiliyor ve paylaşılan diğer tüm fotoğraflara yorum yapabiliyor. Fotoğraf üzerine sosyal bir ağ niteliği taşıyan Sizin Kareniz, katılımcılara National Geographic Türkiye dijital medya hesaplarında ve aylık dergide yayınlanma şansına da sunuyor.

Sayfa Yükleniyor...