Nebahat Karyağdı 19. Carrousel du Louvre Uluslararası Sanat Fuarı’nda

Genç Sanatçı Nebahat Karyağdı İtalya'nın seçkin sanat kurumu ve galerisi RUSSO galeri ile Art Shopping Carrousel du Louvre Uluslararası Sanat Fuarı'na katıldı.

Haberler - ntv.com.tr 02.11.2016 - 16:39

Nebahat Karyağdı 19. Carrousel du Louvre Uluslararası Sanat Fuarı’nda

Nebahat Karyağdı, Dr. Francesco Saverio Russo ve Salvatore Russo'nun küratörlüğünde EFFECTO ARTE seçkisinde İtalyan sanatçılarla birlikte yer aldı. Bu yıl 19'uncusu düzenlenen fuarda, dünyanın pek çok ülkesinden 600 sanatçı ve galeri sanatseverlerle buluştu. 

Avrupa'nın en ünlü sanat fuarlarından "Art Shopping Carrousel du Louvre" Paris Louvre Müzesinde 22-23 Ekim tarihleri arasında düzenlenen fuar, sanatseverlerin yoğun ilgisi ile karşılandı.

NEBAHAT KARYAĞDI KİMDİR?

Nebahat Karyağdı, 2004 yılında RH+ Sanat dergisinin düzenlemiş olduğu “Yılın En İyi Genç Ressamı” yarışması ile sanat alanına girdi, beş kez yılın en iyi genç sanatçısı seçildi. Resmi ve özel koleksiyonlarda çalışmaları bulunuyor. Cihangir'deki atölyesinde çalışmalarına devam ediyor. Halen İSTEK Vakfı Özel Acıbadem Okullarında görsel sanatlar öğretmenliği yapan Karyağdı, bu alanda da sanatsal bilgi ve birikimini öğrencilerine aktarıyor.

Antalya’da doğan Nebahat Karyağdı, 2001’de Antalya Tic. Ve San. Odası Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'ni (ATSOAGSL) bitirdi.

2005’te Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. 2006’da Anadolu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde “Özel Öğrenci” oldu. 2007’de ANSAN üyesi oldu.

PEK ÇOK AVRUPA ŞEHRİNDE SERGİLER

2009’da UNESCO Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) ve Güzel Sanatlar Birliği üyesi oldu. 2012’de UNESCO Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

2016’da İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat ve Tasarım Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümü'nde yüksek lisans programından mezun oldu.

Miami, Londra – Oxford, Barselona, Amsterdam, Floransa, Selanik ve Girit’te Contemporary Sanat fuarlarına katılan sanatçı, Avrupa’nın çeşitli şehirleri ve ülkemizde kişisel ve grup sergileri açtı.

Sayfa Yükleniyor...