Nejat İşler: Hayalim gerçekleşti

Bodrum'da 140 çocuğun eğitim alacağı futbol okulunun açılışını yapan oyuncu Nejat İşler, "Bugün (dün) bir hayalimi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum" dedi.

DHA 02.07.2015 - 04:43 | Son Güncelleme : 02.07.2015 - 05:09

nejat-işler-15-07-01.jpg

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, iki ay önce Gümüşlükspor Kulübü Başkanlığı'na seçilen sanatçı Nejat İşler, 140 çocuğun eğitim alacağı futbol okulunun açılışını yaptı.

İşler'e Aykut Kocaman ile Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Kocadon da destek verdi. İşler, "Bugün (dün) bir hayalimi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bundan sonra Bodrum'da yaşayacağım, İstanbul'a sadece iş için giderim ama benim için artık diziler geride kaldı' dedi.

Bodrum'a bağlı Gümüşlük Mahallesi'ndeki Gümüşlükspor Kulübü'ne iki ay önce kulüp başkanı seçilen sanatçı Nejat İşler bugün 6-12 yaşları arasındaki 140 çocuğun eğitim göreceği futbol okulunun açılışını Gümüşlükspor futbol sahasında yaptı.

Aykut Kocaman ile Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Kocadon ve 200'e yakın velinin de katıldığı futbol okulunun açılışı renkli görüntülere sahne oldu.

"BAŞARILAR TESADÜF OLMAYACAK" 

Teknik direktör Kemal Serçe'nin yönetiminde 5 antrenör ile çalışmalara başlayan okulun açılış konuşmasını yapan İşler, "Uzun yıllardır hayalini kurduğum spor okulu bugün gerçeğe dönüştü çok mutluyum. Başkanlığını yaptığım kulüpte küçük sporculara sadece futbol okulunda değil önümüzdeki aylarda basketbol, masa tenisi başta olmak üzere diğer spor okullarını da açarak temel spor eğitimi verdiğimiz sporcu sayısını arttıracağız. Açtığımız bu okullarra önümüzdeki yıllarda oluşacak sportif başarıları tesadüflere değil kuracağımız sistem ile istikrarlı bir hale getirerek kulübümüzün amatör kümeden bölgesel amatör lige çıkmayı hedefliyoruz ancak hedefimizde asla profesyonellik yok, amatör ruhla spor yapan sporcu sayısını arttırmak ve başarıyı bu şekilde elde etmek istiyoruz" dedi.

"AMATÖR MAÇLARDA AMBULANS BİLE BULAMIYORUZ"

İşler, amatör sporların yaşadığı sıkıntılar içerisinde belediye ve esnafın desteği ile Gümüşlükspor'u önemli bir seviyeye çıkardıklarını belirterek, "Sanat ve spor eğitimi eksik olan bir ülkede birçok şey düzgün yürümüyor, amatör sporlara olan ilgi ve destek ise yok denilecek kadar az. Örneği bu yıl amatör maçlara ambulans bile gelmedi, gelmediği içinde iki gencimiz sahalarda öldü. Bu nedenle burada futbol okulundan çok burada çocuklarımızı sporun yanında sosyal eğitimler, psikolojik eğitim, kültür çalışmaları, önemli spor adamlarının vereceği derslerle bir akademi gibi faaliyet göstereceğiz; buradan yetiştireceğimiz geleceğin sporcuları ile hepimiz gurur duyacağız" dedi.

Nejat İşler futbol okulunun açılışını yaptıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İşler yaşamını bundan sonra Bodrum'da sürdüreceğini belirterek, "Şu anda menejerim aracılığı ile birçok dizi ve film teklifi geliyor ama artık ben bölüm bölüm olan dizilerde oynamayacağım. İstanbul'a gidersem de sadece iş için giderim. İyi bir teklif gelirse ki olabilir değerlendiririm, ama artık kesinlikle dizilerde oynamam, bu sanat alanında 25 yılımı geçirdim. Türkiye'de dizilerde oynama dönemi bana göre kapandı" dedi.

Sayfa Yükleniyor...