Nejat Uygur vefatının 5. yılında mezarı başında anıldı

Usta tiyatrocu Nejat Uygur, vefatının 5’inci yıl dönümünde mezarı başında sevenleri tarafından anıldı.

19.11.2018 - 12:57

Nejat Uygur vefatının 5. yılında mezarı başında anıldı

Türk tiyatrosunun unutulmaz isimlerinden Nejat Uygur, vefatının 5’inci yıl dönümünde Zincirlikuyu’da bulunan kabri başında ailesi ve sevenleri tarafından anıldı.

Anma merasimine usta tiyatrocunun kendi gibi tiyatrocu olan oğulları Süheyl ve Behzat Uygur’un yanı sıra eşi Necla Uygur, diğer oğlu Süha Uygur, tiyatrocu Yalçın Özden ve Mustafa Sarıgül katıldı. Eşi Necla Uygur ve sevenleri, usta tiyatrocunun kabri başında toplandıktan sonra dua edilirken gözyaşlarını tutamadı.

Süheyl Uygur babasının vefatının 5’inci yıl dönümünde kendilerini yalnız bırakmadıkları için gelenlere teşekkür ederken, Behzat Uygur, “Biz zaten her an her yerde Nejat babayı hissediyoruz. Gittiğimiz her oyunda, her turnede. Anadolu’nun her köşesine gidiyoruz ve orada Nejat baba da oynamış. Her kuliste bir anımız var, her sahnede bir anımız var. Türkiye’nin her yerinde Nejat baba öyle anılar bırakmış ki her yerde her şekilde anılıyor. O yüzden bugün ölüm yıl dönümü vesilesiyle buradayız ama sadece ölüm yıl dönümünde değil, Nejat baba çok güzel bir iz bırakmış her an, her saniye onun deyimiyle seyircileri değil akrabaları tarafından anılıyor” şeklinde konuştu.

Sinema, tiyatro, dizi oyuncusu ve komedyen Nejat Uygur, Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 13'üncüsü düzenlenen Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali'nde de anıldı.

Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki festivalde, Tülay Doğan'ın yazıp yönettiği, ''Annem 40 Yaşında Babaannem 20'' adlı oyun sahnelendi. Etkinlikte, Nejat Uygur'un sahne aldığı oyunlardan kesitlerin sergilendiği slayt gösterimi ayakta alkışlandı.

"YERİ DOLDURULAMAZ"

Tiyatro sanatçısı Suzan Aksoy, herkesin yerinin doldurulabileceğini ancak bazı oyuncuların yerinin doldurulamayacağını belirterek, ''Rahmetli Uygur'un yeri doldurulamaz. Kendisi bir değerdir. Benim için çok önemli bir insan. Onu çok seviyoruz. Tiyatroya ve sanata verdiği katkı, biz onları izleyerek bu mesleği seçtik'' diye konuştu.

Kemal Kuruçay da Uygur'u saygıyla andıklarını söyleyerek, yerinin hiçbir zaman doldurulamayacağını dile getirdi.

Sayfa Yükleniyor...