Nicolas Cage Superman olursa...

1997’de Tim Burton’ın çekimlerine başladığı ancak bitiremediği “Superman Yaşıyor” adlı filmde Superman’i Nicholas Cage canlandırıyordu. Nicolas Cage’in Supermanolduğu bu filme ait görüntüler ise bir belgesel için ilk kez gün ışığına çıktı.

ntv.com.tr 06.07.2015 - 16:45

the-death-of-superman-lives-what-happened-140724-nicolas-cage.jpg

Nicolas Cage’in daha önce hiç yayınlanmamış görüntülerinin bulunduğu Superman filmine ait kamera arkası görüntüler önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan bir belgeselde kullanıldı.

1997’de çekilmiş olan görüntülerde Cage’in uzun saçlı olduğu ve ışıklı bir Superman kıyafeti giydiği görülüyor. 

Ancak mavi elbise ve üzerine kırmızı pelirinle görmeye alışık olduğumuz Superman karakteri bu film için bambaşka bir görüntüyle karşımıza çıkıyor.

“Superman Yaşıyor” adlı filmin 1998’de vizyona girmesi planlanıyordu ancak yapım aşamasındaki aksaklıklar nedeniyle bu planlar hayata geçemedi ve film bir çok kez yeniden yazılmak zorunda kaldı. 2000 senesine gelindiğinde ise Nicolas Cage filmden ayrılma kararı aldı. Yarıda kalan filmden sonra 2006’da Bryan Singer’ın yönettiği “Superman Dönüyor” filmine kadar yeni bir Süpermen hayata geçmedi.

Görüntülerin alındığı belgesel olan “Superman Yaşıyor’un Ölümü: Ne oldu?” da bu konu üzerine eğiliyor. Filmde yönetmen Tim Burton, yazarlar Kevin Smith ve Dan Gilroy’la röportajlar yer alıyor.

Sayfa Yükleniyor...