'Nilüfer Kadın Korosu'na yurt dışından davet

Bursa'da, 32- 78 yaş grubundaki 105 kişiden oluşan Nilüfer Kadın Korosu üyeleri, Hollanda ve İtalya'da konser verecek.

Haberler - DHA 12.02.2017 - 14:46 | Son Güncelleme : 12.02.2017 - 14:54

'Nilüfer Kadın Korosu'na yurt dışından davet

Nilüfer Kadın Korosu; giderlerini kendilerinin karşıladığı konserlerden elde edilen gelirlerle, öğrencilere burs veriyor, hasta çocukları tedavi ettiriyor, eşlerinden şiddet gören kadınlara ve muhtaç kişilere yardım ediyor. Nilüfer Kadın Korosu İngilizce, Almanca, Arapça, İtalyanca ve Rusça şarkıları da söylüyor. Son olarak uçak kazasında yaşamını yitiren Kızıl Ordu Korosu üyeleri anısına konser veren Nilüfer Kadın Korosu, davet edildikleri Hollanda ve İtalya'da konser verecek.

Bursa'da 11 yıl önce kurulan Nilüfer Kadın Korosu konserleri ile çekti. oldu. Daha önce hiç bir müzik eğitimi almayan kadınlardan oluşan koro 105 kişi ile sınırlı tutuldu.

ÇEŞİTLİ DİLLERDE ÇALIŞMA YAPTILAR

Yaptıkları Sıra Gecesi Konseri ve Bursa Gezeği ile erkeklere meydan okuyan kadın korosu, İngilizce, Almanca, Arapça, İtalyanca ve Rusça şarkıları da söylüyor. Son olarak daha önce Bursa'da da konser veren ve uçak kazasında üyeleri ölen Kızıl Ordu Korosu anısına konser veren Nilüfer Kadın Korosu, ilgi odağı oldu.

TÜRK YEMEKLERİ İKRAM EDECEKLER

Türkiye'de birçok ilin yanı sıra Bulgaristan, Yunanistan ve Makedonya'ya hastane yapılması için giden kadın koro üyeleri bu kez Hollanda ve İtalya'da bir üniversite tarafından davet edildi. Koro burada verecekleri konser sonrası izleyenlere kendilerinin yapacakları Türk yemekleri, hazırlayıp, Türk Kahvesi ve Sıra Gecesi konseri ardından ise elleriyle çiğköfte ikram edecek.

Sayfa Yükleniyor...