Norm Ender'in Mekanın Sahibi şarkısına YouTube'dan kaldırıldı

Ünlü rapçi Norm Ender'in fenomen şarkısı Mekanın Sahibi'nin klibi YouTube'da yayından kaldırıldı. YouTube'da şarkıyı aratan kullanıcılar "Telif hakkı hak talebi nedeniyle artık kullanılamıyor" yazısı ile karşılaştı.

maxresdefault-v2e3_cover.jpg

YouTube üzerinden arama yapan kullanıcılar Norm Ender’in şarkısı Mekanın Sahibi şarkısının klibine erişemiyor. Şarkının YouTube'dan kaldırılmasıyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmezken şarkıyı YouTube'da aratan kullanıcılar "Bu video, Dum Money Entertaintment tarafından gelen bir telif hakkı hak talebi nedeniyle artık kullanılamıyor" yazısı ile karşılaştı.

 Mekanın Sahibi'ni YouTube'da arayanlar bu uyarı ile karşılaşıyor  Mekanın Sahibi'ni YouTube'da arayanlar bu uyarı ile karşılaşıyor

Mekanın Sahibi', Young Slatt & B Stakk Feat Peewee Longway'e ait Work My Move isimli parçayla oldukça benzetilmiş ve bu şarkıdan çalıntı olduğu iddia edilmişti.

NORM ENDER'DEN İLK TEPKİ

Bu iddianın ardından parça, Spotify'dan kaldırılmış ve sonrasında tekrardan geri yüklenmişti. Olayla ilgili henüz bir açıklama yapılmasa da şarkının kaldırılması sosyal medyada yine çok konuşuldu.

Norm Ender, YouTube üzerinden şarkısının kaldırılmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Diss atıyorum telif atıyorlar, telif atsam diss atabilirler mi acaba?" ifadelerini kullandı.

DISS NE DEMEK?

Diss kelimesi kısaca rapçilerin birbirlerini yermek için söyledikleri parçalar olarak tanımlanabilir. Diss için, Türk Halk Müziği ozanlarının yaptığı aşık atışmasının rap müziğindeki versiyonu da denilebilir. 
Rap argosunda diss söylemek; diss atmak olarak kullanılır. Diss atıldığında karşı taraf cevap veriyorsa buna diss'leşme denir.

Sayfa Yükleniyor...