"İYİ OLMAK KOLAYDIR. ZOR OLAN ADİL OLMAKTIR"

Victor Hugo’nun unutulmaz aşk hikayesi Notre Dame’ın Kamburu’ndan uyarlanan 'Notre Dame de Paris' müzikali, 16 performans için 9-22 Mart tarihleri arasında Zorlu PSM Ana Tiyatro’ya geliyor.

Yıllardır gittiği tüm şehirlerde büyük ilgi gören ve bundan 3 yıl önce Zorlu PSM’de de İngilizce sergilenen ve tüm biletleri tükenen müzikal; bu defa orijinal dilinde, Fransızca olarak izleyicisiyle buluşacak. Dünyaca ünlü müzikal Notre Dame de Paris, ilk olarak 1998 yılında Paris’te perde açtı. Victor Hugo’nun kült eseri ‘Notre Dame’ın Kamburu’ndan uyarlanan modern yapımın müzikleri Riccardo Cocciante’ye, sözleri ise Luc Plamondon’a ait.

GUINESS REKORLAR KİTABINA GİREN MÜZİKAL

20 yıl sonra hala ilk günkü heyecanla sahneye konan eser, dünyanın dört bir yanından seyirci çekmeye devam ediyor. Guinness Rekorlar kitabında “İlk yılında en çok izleyiciye ulaşan müzikal” olarak yer alan 'Notre Dame de Paris'; Vivre, Belle ve Le Temps Des Cathédrales gibi unutulmaz şarkılarıyla da uzun yıllar müzik listelerinde üst sıralardaydı.

Toplam 12 milyondan fazla bilet, 10 milyondan fazla DVD ve CD satan; 8 dilde, 20 ülkede, 4 bin 500’den fazla defa sahnelenen müzikal, bir başyapıt olarak nitelendiriliyor.

Zorlu PSM Ana Tiyatro, müzikalin 16 performansına ev sahipliği yapacak.