Notre Dame de Paris'in ‘Quasimodo'su Garou İstanbul’da

Notre Dame de Paris müzikalinde canlandırdığı ‘Quasimodo' karakteriyle ünlenen Garou, Volkswagen Arena'da konser verecek.

ntv.com.tr 23.10.2018 - 15:09

Notre Dame de Paris'in ‘Quasimodo'su Garou İstanbul’da

Ülkemizde de geniş bir hayran kitlesine sahip olan Kanadalı şarkıcı ve oyuncu Garou, kariyerinin 20. yılını kutladığı turnesi "Garou - 20 years" kapsamında ilk kez İstanbul'da. 

Yılın en görkemli konserlerinden birini vermek için Piu Entertainment organizasyonuyla ülkemize gelecek olan sanatçı, 2 Kasım'da Volkswagen Arena'da en sevilen şarkılarını seslendirecek. 

Belle, Gitan, Sous le vent ve Seul gibi milyonların kalbini çalan şarkıların sesi Garou, kariyeri boyunca yayınladığı tüm hit şarkıları bu konserde seslendirecek.

TESADÜF SONUCU HAYATI DEĞİŞTİ

Notre Dame de Paris müzikalinin yazarı, ünlü şair ve yapımcı Luc Plamondon'un, Montreal'de bir barda elinde gitarıyla şarkı söyleyen Garou'ya rastlaması sanatçının bir anda bütün kariyerini değiştirdi. Kendisini kitlelerle buluşturacak Quasimodo rolünü alan sanatçı, muhteşem performansı ve meşhur 'Belle' yorumu ile dünya çapında üne kavuştu.

SATIŞ REKORU KIRDI

Celine Dion ve Rene Angelil ikilisinin de Garou'nun yeteneğine hayran olan isimler arasına katılması uzun sürmedi. Garou, Celine Dion ile beraber seslendirdiği 'Sous le vent' şarkısını da içeren ilk albümü Seul'ü 2000 yılında yayınladı. Albüm çıktıktan sonra bir tarih yazıldı ve Fransa'da sadece 11 haftada 2.5 milyon satışa ulaşarak rekor kırdı. Garou,  Seul ve Gitan gibi hit şarkıların da yer aldığı bu albümle Fransa'nın ve pop müzik sahnesinin gündemine oturdu.

ONLARCA ÖDÜL KAZANDI

Sonraki albüm, Rhythm and Blues albümü çıktıktan sadece 1 hafta sonra Altın Plak ödülü aldı. Besteci kimliğinin yanında müzisyen kimliğiyle de başarı kazanan Garou,  World Music Awards ve Le Félix - Révélation au Québec’in de aralarında yer aldığı onlarca ödülün sahibi oldu.

90’ların ortasından bugüne, kariyerinde tam 20 yılı geride bırakan Garou bugüne kadar Fransa, Belçika, İsviçre, Kanada, ABD, İngiltere, Tahiti, Lübnan, Romanya, Polonya, Rusya, Belarus, Azerbaycan, Ukrayna ve daha onlarca ülkede konserler verdi. 

Sayfa Yükleniyor...