Nurcan Eren: Her bestemi ilk Sezen Aksu’ya dinlettim

Öykü Özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu “20 DAKİKA”, oyuncu ve şarkıcı Nurcan Eren’i konuk etti. Eren, NTV Radyo dinleyicilerine “Tin” isimli yeni albümünden ve oyunculuk hayatından bahsetti.

1507556_10152432728690474_5346725009690406081_n.jpg

16 yıl Sezen Aksu’nun vokalistliğini yapan ve yıllardır Kördüğüm, Kavak Yelleri gibi pek çok dizide izleyici karşısına çıkan Nurcan Eren, yeni albümü “Tin”i anlatarak sohbete başladı.

Eren, bu kadar uzun süre sonra albüm çıkarmasının nedenini, “İçime sinen bir şey olması için bunca zaman bekledim. Sezen Aksu gibi bütün güzel kelimeleri dizip beste yapmak kolay değil” sözleriyle anlattı.

“ÇOK GENİŞ YELPAZELİ BİR ALBÜM OLDU”

Albümün tangodan flamenkoya kadar çok geniş yelpazeli olduğunu söyleyen Eren, bestelerin yıllar içinde oluştuğunu söyledi.

Eren, Sezen Aksu’nun daha önceden Burak Kut’a vermiş olduğu “Ben Yokum” isimli parçasını Sezen Aksu’nun isteği üzerine tango olarak yaptığını söyledi.  

 “YAPTIĞIM HER BESTEMİ İLK SEZEN AKSU’YA DİNLETTİM”

Yaptığı her besteyi ilk Sezen Aksu’ya dinlettiğini ve ondan fikir aldığını söyleyen Eren, “O beni tanıdığı için kendi istediğimi yapmam konusunda çok destek oldu” dedi. 

Albümünü dramatik olarak ifade eden Eren, “Akdenizliyiz biz, iklimde var aslında biraz derinlik, biraz duygusallık...” dedi.

“AKSU'NUN ‘HİÇBİR ZAMAN VAZGEÇMEMEK’ SÖZÜ KULAĞIMA KÜPE OLDU”

Sezen Aksu’yla çalıştığı yılların nasıl geçtiğini anlamadığını söyleyen Eren, “Geçtiğimiz gün aramızda konuşurken 16 yıl olduğunun farkına vardık ve çok şaşırdık. O yıllar çok keyifli geçti. O kadar uzun süre çalışınca ister istemez etkileniyorsunuz” dedi.

Sezen Aksu’nun kendisi için bambaşka bir yerde olduğunu söyleyen Eren, “Onunla yan yana olmak ayrı, kulağınıza küpe olacak sözlerini dinlemek ayrı. ‘Hiçbir zaman vazgeçmek’ sözü en çok kulağıma küpe olmuştur” dedi.

Bunun yanı sıra, pek çok dizide oyunculuk yapan Eren, oyunculuk kariyerinin devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Hafta içi her akşam 18.20’de yayınlanan 20 Dakika’nın tekrar bölümleri, ntvradyo.com.tr’de.

Sayfa Yükleniyor...