Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olan Hakan Aysev, Viyana Devlet Operası’nda kadrolu sanatçı olarak görev yaptı. Benzetildiği ünlü İtalyan tenor Luciano Pavarotti’den dersler aldı. “Türk Pavarotti” olarak da anılan Aysev, Avrupa’daki birçok operada sahne aldı. Bir dönem İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde müdürlük ve genel sanat yönetmenliği görevlerinde bulunan Hakan Aysev, İstanbul Opera ve Balesi’nde halen görevini sürdürüyor.

Kiloları nedeniyle ünlü İtalyan tenor Luciano Pavarotti’ye benzetilen 57 yaşındaki opera sanatçısı Hakan Aysev, çok farklı bir görüntüye kavuştu.

10 ay önce İzmir’de mide küçültme ameliyatı olan tenor Hakan Aysev, 150 kilodan 90 kiloya düştü.

"ÖMRÜMÜ 15 SENE UZATTIM"

Küçük kızının mürvetini görmek için ameliyat olduğunu dile getiren Aysev, şöyle konuştu: “Ömrümü en az 15 sene daha uzattım. İçimden yetişkin bir insan çıktı. 5 yaşındaki kızımla kilo problemi nedeniyle oyun dahi oynayamıyordum. Yere eğilip onunla ilgilenmek çok zor geliyordu. Şimdi ise kendisi her seferinde, 'Baba çok yakışıklı olmuşsun' diyor.” 

"YAŞAMAK İÇİN YİYORUM"

Hayatı boyunca çok güzel yemekler yediğini belirten Aysev, “Bir turneye gittiğimizde o yörenin yemeklerini iştahla yiyordum. Ben o zamanlar yemek için yaşıyordum. Ancak şimdi yaşamak için yiyorum” dedi.

ARTIK 10'DA BİRİNİ YİYOR

Ameliyatının başarılı geçtiğini kaydeden Aysev, “Şu an midem su bardağı kadar. Az bir öğünle doyabiliyorum. Eskiden yediğimin 10'da birini yiyorum” dedi.

HAKAN AYSEV'E BENZETİYORLAR!

Birçok kişinin kendisini tanımakta zorlandığını belirterek, “Zayıfladıktan sonra beni insanlar tanımakta zorluk çekiyor. Opera sanatçısı Hakan Aysev'e çok benzediğimi söyleyen bile oluyor” şeklinde konuştu.

İSTEDİĞİ KIYAFETİ GİYME ÖZGÜRLÜĞÜ

Hakan Aysev, ameliyatın ardından elbiselelerini de veda ettiğini ifade etti.

Aysev, “Kendime yeni kıyafetler aldım, bu da ekonomik olarak bu beni yıprattı. Her şeye rağmen istediğimi giyebilmek dünyanın en güzel duygularından biriymiş" dedi.