Orhan Girgiç'in ikinci romanı 'Radyocu' çıktı

Radyocu’nun kahramanı Naci Bakırtan, 'Yalnız Kalpler Treni' adlı programında dinleyicileriyle yalnızlık duvarlarını sorguluyor.

ntv.com.tr 16.11.2015 - 09:23

kapak.jpg
Orhan Girgiç
Orhan Girgiç

"İnsanların köşe bucak sakladıkları sırları çoğaldıkça, yalnızlık duvarları da aynı hızla yükselmiyor mu?”

Orhan Girgiç’in ikinci romanı Radyocu’nun kahramanı Naci Bakırtan, Yalnız Kalpler Treni adını verdiği programında dinleyicilerine işte böyle sesleniyor. Sonra da ekliyor: “Herkes bu trenin yolcusu sayılmaz mı bir bakıma? Kimi birkaç durak için biniyor, kimi nereden bindi ne zaman inecek hiç belli değil.”

Ama işin gerçeği şu ki, asıl yalnız adam kendisidir aslında. Uzun yıllardır sürdürdüğü mesleğinde içine sinecek başarıyı bir türlü yakalayamamıştır… Umutsuz aşkı Adalet’le tuhaf bir ilişki yaşamaktadır… Ve canı gibi sevdiği annesiyle paylaştığı evine, konuk akınları yüzünden yatmadan yatmaya ancak uğrayabilmektedir.

Naci Bakırtan, 12 Mart darbesinden sonra karanlıklara gömülen başkentin caddelerinde, sokaklarında kendisi için bir çıkış yolu arayarak dolaşırken bambaşka bir maceraya sürüklenir.

İlk romanı “Mücadelenin ve Aşkın Romanı Sosyalist” kısa zamanda geniş okur kitleleriyle buluşan Girgiç’in yeni romanı "Radyocu" yine Boyut’tan çıktı 

Sayfa Yükleniyor...