Oscar’daki yanlış anons için özür

89. Oscar Ödül Töreni’nde, Oscar tarihinde bir ilk yaşanarak, en iyi film ödülünü kazanan yapımın adı yanlış anons edildi. Oscar yetkilileri hatalı anons nedeniyle özür diledi.

Haberler - ntv.com.tr 27.02.2017 - 12:18 | Son Güncelleme : 28.02.2017 - 16:01

Oscar’daki yanlış anons için özür

Akademi Ödülleri’nin oylama sürecini yöneten uluslararası denetim, danışmanlık ve vergi hizmetleri firması PricewaterhouseCoopers (PwC), en iyi film ödülü için önce ‘La La Land’ isminin açıklanması ve ardından ‘Moonlight’ olarak düzeltilmesi skandalı için açıklama yaptı.

Son 83 yıldır Oscar hizmetini üstlenen şirketin açıklamasında, “En iyi film ödülü anonsu esnasında yapılan hatadan dolayı Moonlight, La La Land, Warren Beatty, Faye Dunaway ve Oscar seyircilerinden özür dileriz” ifadesine yer verildi. 

“Sunuculara yanlışlıkla hatalı kategori zarfı verilmiş ve fark edildiğinde de hızla düzeltilmiştir. Bunun nasıl gerçekleştiğini halen araştırıyoruz ve bu sonuçtan dolayı derin bir pişmanlık duyuyoruz. Adayların, Akademi’nin, ABC’nin ve Jimmy Kimmel’ın durumu zarafetle ele alışlarına minnettarız” denildi.

Geceden en iyi yönetmen, en iyi kadın oyuncu ödülleri de dahil olmak üzere 6 ödülle ayrılan ‘La La Land’, önce en iyi film olarak anons edilmiş, ardından düzeltme yapılıp en iyi filmin ‘Moonlight’ olduğu açıklanmıştı.

Warren Beatty ve Faye Dunaway’in yanlış anonsunun ardından La La Land’in yapımcısı Fred Berger, "Bu bir şaka değil. Moonlight en iyi film” açıklamasını yaparak kartı kameralara göstermişti.

Sayfa Yükleniyor...