Osmanlı hakkında az bilinen gerçekler

Doğru bildiğimiz yanlışlar, hakikat sandığımız masallar...  "Osmanlı'da Fast food”var mıydı?", "Kimler sakal bırakamazdı?", "Halk, padişahı görünce neden hasır yakardı?" Osmalı İmparatorluğu ile ilgili akıllara takılan sorular Bildiğin Gibi Değil serisinin ilk kitabı olan Osmanlı ile cevap buluyor.

ntv.com.tr 10.11.2016 - 15:54

Osmanlı hakkında az bilinen gerçekler

Bildiğin Gibi Değil serisinin ilk kitabı olan Osmanlı, yanlış bilinen “doğrulara”, bildiğimizi düşündüğümüz “hakikatlere”, soru-cevap şeklinde hazırlanmış yapısıyla müdahale ediyor. 

Mustafa Alp Dağıstanlı, hem meraklısı için hem de tarihe başka bir yönden bakmak isteyenlere kıvamı yerinde, neşeli bir üslupla “Osmanlı dünyasının ne büyük bir çeşitlilik, ne şaşırtıcı gerçekler barındırdığını” gösteriyor. Gerçeklerin uydurmalardan daha çekici, daha değerli, daha anlamlı olduğunu anlatmak istiyor. Aynı zamanda Osmanlı dünyasında keyifli bir gezintiye çıkarıyor. 

Her biri saygın kaynaklardan derlenen ve akademik çevreler tarafından kabul gören bu bilgiler ışığında hem Osmanlı'ya dair son derece ilginç şeyler öğrenecek hem de dost meclislerinde keyifli sohbetler eşliğinde bu öğrendiklerinizi paylaşmak için can atacaksınız.  

BİLDİĞİN GİBİ DEĞİL OSMANLI 

Yazar: Mustafa Alp Dağıstanlı 

Sayfa sayısı: 272 Sayfa 

Fiyatı: 21  TL 

Yayın tarihi: 8 Kasım 2016 

Sayfa Yükleniyor...