Oya Başar 6 yıl sonra sahneye döndü (Plastik Aşklar)

En son Kadın ile Memur oyunuyla seyirci karşısına çıkan Oya Başar, 6 yıl sonra tiyatroya dönüyor. Ünlü sanatçı Plastik Aşklar’ın provalarına başladı.

17.10.2019 - 11:26

Oya Başar 6 yıl sonra sahneye döndü (Plastik Aşklar)

Oya Başar uzun tiyatro molasına son verdi. En son BKM’nin Kadın ile Memur oyununda rol alan usta oyuncu, 6 yıl aradan sonra Plastik Aşklar projesi için sunulan teklife “Evet” dedi.

BEGÜM BİRGÖREN İLE SAHNEDE

Başar, başrolü Begüm Birgören ile paylaşacağı oyunda Alev karakterine hayat verecek. Yapımcılığını Latif Koru’nun, yönetmenliğini Orçun Uçal’ın üstlendiği, Ali Cüneyd Kılcıoğlu’nun yazdığı iki kişilik komedinin provaları geçtiğimiz günlerde başladı.

"AYNI DİLİ KONUŞUYORUZ"

Başar, sürpriz projeyle ilgili şu bilgileri verdi: “Kadın duygularını çok hoş şekilde aktaran bir oyun ‘Plastik Aşklar’. İki kadının sırlarını ve yüzleşmesini konu alıyor. Provalara da başladık. Begüm (Birgören) son derece saygılı ve kabiliyetli bir oyuncu. Güzel bir iletişim var aramızda. Bu süreçte ikimizin de aynı dili konuşması gerekiyordu ve bunu başardık. Ben Alev’i çok sevdim, o da Sezen’i. Bir oyuncu için en önemli şey karakteri sevmektir.”

Sayfa Yükleniyor...