Ödüllü Zeka Oyunları Yarışması OYUN 2017 başladı

Ödüllü Zeka Oyunları Yarışması OYUN 2017 1 Mart çarşamba günü başladı. Toplam Ödülün 30.000 TL olduğu Zeka Oyunları Yarışması'nın son başvuru tarihi 29 Mart!

Haberler 21.03.2017 - 15:18

Ödüllü Zeka Oyunları Yarışması OYUN 2017 başladı

İnsanlarımızın düşünme ve problem çözme becerilerini artırmaya katkıda bulunmak amacıyla Türkiye Zekâ Vakfı tarafından düzenlenen “Türkiye Zeka Oyunları Yarışması OYUN 2017” bu yıl 22. yaşında.

“Türkiye Zeka Oyunları Yarışması OYUN 2017'nin amacı; her yaştan insanımızın akıl yürütme, bütüncül ve analitik düşünme, problem çözme becerilerine katkı yapmak. Gündelik yaşamın rutinleriyle başa çıkmada bu becerilerden faydalanılmasını sağlamak.

BU YIL MİNİKLER DE YARIŞACAK

Her yaştan katılımcının dikkatini çekmeyi başaran ve merakla beklenen yarışmada bu yıl ciddi değişiklikler var. Yarışma, küçük yaş grubunun da yoğun ilgi göstermesi sebebiyle Minikler, Çocuklar, Gençler ve Yetişkinler olarak 4 (dört) ayrı kategoride gerçekleştirilecek.

TOPLAM 10 SORU

“Eleme, Yarı Final ve Final” kapsamında 3 aşamalı olan yarışma, 4’ü kategorilerde ortak olmak üzere toplam 10 sorudan oluşuyor.

Farklı zekâ türlerine hitap eden; sözel, sayısal, görsel ve mantıksal alanlarda orijinal soruların yer aldığı yarışmanın soruları her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı tarafından hazırlandı. Halıcı, ülkemizde olduğu kadar yurtdışında da zorlayıcı ve yaratıcı zekâ soruları ve oyunlarıyla tanınıyor. Yarışmanın kontrol edilmesi ve itiraz süreçlerinde görev alan kurul ise yurt içi ve dışında zekâ alanında yüksek başarı göstermiş değerli kişilerden oluşuyor.

DÖRT İŞLEM BİLİYORSAN SEN DE KATIL

Her kategoride başarı gösteren ilk 3 yarışmacının ödüllendirileceği yarışmada toplam ödül 30.000 TL!

İş Bankası’nın ana sponsor; Milli Eğitim Bakanlığı, ODTÜ ve TÜBİTAK’ın destekçi olduğu OYUN 2017’ye herkes katılabilir; yaş, eğitim gibi sınırlamalar yok. Okuma-yazma ve dört işlem bilmek yeterli.

1 Mart 2017 günü TZV web sitesi (www.tzv.org.tr) üzerinden online olarak başlayan yarışmanın Ön Eleme Sınavı 29 Mart’ta sona erecek. Yarışmaya kayıt olan katılımcılar 29 Mart’a kadar soruları www.tzv.org.tr üzerinden yanıtlayabilirler.

Ön Eleme Sınavından bazı sorular şöyle:

SORU 1:

SORU 2:

SORU3: 

SORU 4: 

Sayfa Yükleniyor...