NTV

Oyuncu Tomris İncer hayatını kaybetti

ntv.com.tr

Sanat

Tiyatro ve sinema sanatçısı Tomris İncer, 67 yaşında hayatını kaybetti.

Bir süredir kanser tedavisi gören tiyatro ve sinema sanatçısı Tomris İncer, 67 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Oyuncu için yarın İzmir Eski Foça'daki Fatih Camisi'nde cenaze namazı kılınacak. İncer'in naaşı, daha sonra Eski Foça Yeni Mezarlığı'na toprağa verilecek.

"HİÇ DEĞİLSE ÖLDÜKLERİNDE SAHİP ÇIKILSIN"

Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, yaptığı açıklamada, "Ülkemizin yetiştirdiği çok değerli sanatçılardan Tomi'yi (Tomris İncer) kaybettik. Türk basınının, tiyatro sanatçılarına hiç değilse öldüklerinde sahip çıkmaları gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Tomris İncer, 1947'de Eskişehir'de doğdu.

1974 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları’na katılan Tomris İncer, yıllarca sahneye çıktı.

Başarılı sanatçı, "Bahar Noktası", "Mikado'nun Çöpleri", "Altı Derece Uzak", "Canlı Maymun Lokantası", "3. Richard", "Eskici Dükkanı", "Romeo ve Juliet" ve "Gerçek Hayattan Alınmıştır" gibi oyunlarda sahne aldı.

Tomris İncer; "Gizli Yüz", "O Da Beni Seviyor", "Karşılaşma", "Çamur", "Gönlümdeki Köşk Olmasa" ve "Tramvay" gibi çok sayıda filmde rol aldı.

Ünlü sanatçı, "Bir İstanbul Masalı", “Binbir Gece" ve "Aşk ve Ceza" gibi dizelerde de oynadı.

Tomris İncer, Adana Altın Koza Film Şenliği'nde, "En İyi Kadın Oyuncu" ödülü ileAnkara Uluslararası Film Festivali, Sadri Alışık Ödülleri ve Afife Tiyatro Ödülleri'nde "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülleri gibi çok sayıda önemli ödülün de sahibi oldu.

ETİKETLER