Paint'te yaptığı resimlerle fenomene dönüşen 'İspanyol babaanne' Marry Poppins Returns filminin afişini hazırladı

Microsoft Paint'te yaptığı resimlerle ünü sosyal medyada yayılan Concha Garcia Zaera, Walt Disney'in vizyona girecek olan yeni filmi Marry Poppins Returns'ün dünya prömiyerinde kullanılacak olan afişi tasarladı.

27.12.2018 - 12:07

Paint'te yaptığı resimlerle fenomene dönüşen 'İspanyol babaanne' Marry Poppins Returns filminin afişini hazırladı

Microsoft Paint programını kullanarak yaptığı resimlerimle Instagram fenomenine dönüşen 88 yaşındaki Concha Garcia Zaera, bu defa yeteneklerini Hollywood için sergiledi. 

Yabancı basında kendisine 'İspanyol babaanne' lakabı takılan Zaera, The Walt Disney şirketi tarafından vizyona girecek olan Marry Poppins Returns (Marry Poppins Dönüyor) isimli film için afiş tasarlamakla görevlendirildiğini açıkladı.

"DISNEY'İN BANA GÜVENMESİ BÜYÜK BİR ONUR"

Sputnik Türkiye'nin haberine göre Zaera, Instagram hesabından yaptığı açıklamada, "Disney İspanya'nın Marry Poppins Returns filminin galasının duyurusunu yapmak için bana güvenmesi büyük bir onur. Filmi görmek için sabırsızlanıyorum. Hep sevdiğim bir film olmuştur" ifadelerine yer verdi.

Doğa üstü güçlere ve büyü yapabilme yeteneğine sahip bir dadı ve bakıcılık yaptığı ailenin çocuklarıyla yaşadığı maceraları konu alan ve 1964 yılında çekilen ilk Marry Poppins filminin devamı niteliğindeki Marry Poppins Returns, İspanya'da 21 Aralık'ta vizyona girmişti.

TORUNU SOSYAL MEDYADA YAYDI

Daha önceleri çizimlerini tuvale yağlı boya aracılığıyla resmeden Zaera'nın Microsof Paint ile tanışması, on yıldan fazla bir süre önce yağlı boya kokusundan rahatsız olan hasta kocasına baktığı döneme denk gelmekte.

Microsoft Paint, 1985'ten bu yana Windows bilgisayarlarla birlikte verilen ücretsiz bir programdır.

Çizimlerine Paint üzerinden devam eden yaşlı kadının torunu, geçen Ekim ayında babaannesinin çizimlerini Instagram aracılığıyla tüm dünya ile paylaşmaya karar vermesi sonrası Zaera'nın resimleri binlerce sosyal medya kullanıcısının ilgisini cezbetti.

Sosyal medyada çizimleri yoğun ilgiyle karşılanan Zaera başlarda ne olduğunu tam olarak anlamlandıramadığını belirterek, "Neler olduğunu anlamadım. Sürekli şekilde takipçilerim artıyordu ve ben neler olup bittiğini merak ediyordum" ifadelerini kullandı.

Aralık 2018'de torununun teşviği ve yardımıyla sosyal medyaya adım atan Zaera, an itibariyle 186 bin takipçiye sahip.

Sayfa Yükleniyor...