Paris’te Türk Sinemasıyla Randevu başlıyor

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan ‘Paris’te Türk Sinemasıyla Randevu’, 15-18 Aralık tarihlerinde Türk sinemasının ödüllü filmlerini Fransız seyircisiyle buluşturacak.

Haberler 06.12.2016 - 12:23

Paris’te Türk Sinemasıyla Randevu başlıyor
'Rüzgarda Salınan Nilüfer' filminin başrolünde Songül Öden yer alıyor.

‘Paris’te Türk Sinemasıyla Randevu’ etkinliğinin üçüncüsü 15-18 Aralık tarihlerinde Champs Elysee Bulvarı’nda yer alan UGC Normandie sinemasında yapılacak gala gecesiyle başlayacak.

Bu yıl açılış filmi olarak ödüllü yönetmen Seren Yüce’nin senaryosunu da yazdığı ‘Rüzgarda Salınan Nilüfer’ gösterilecek.

Bu yıl Montreal Dünya Filmleri Festivali’nde ‘En İyi Senaryo Ödülü’ne değer görülen filmin başrollerinden Songül Öden, Tolga Tekin ve Tülay Günal yer alıyor.

Etkinlikte ayrıca, 69. Cannes Film Festivali’nde Eleştirmenler Haftası bölümünde ‘Yılın En Yenilikçi Filmi’ seçilen, yönetmenliğini Mehmet Can Mertoğlu’nun yaptığı ‘Albüm’, 23. Adana Uluslararası Film Festivali’nde ‘En İyi Film Ödülü’nün sahibi ‘Babamın Kanatları’ gösterilecek.

'Albüm', 69. Cannes Film Festivali’nde Eleştirmenler Haftası bölümünde ‘Yılın En Yenilikçi Filmi’ seçildi.
'Albüm', 69. Cannes Film Festivali’nde Eleştirmenler Haftası bölümünde ‘Yılın En Yenilikçi Filmi’ seçildi.

Tuba Büyüküstün ile Caner Cindoruk’un başrollerde yer aldığı 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nde ilk gösterimi yapılan ‘Dar Elbise’, 89. Akademi Ödülleri’nin ‘Yabancı Dilde En İyi Film’ dalında Türkiye’nin aday aday seçilen Mustafa Kara imzalı ‘Kalandar Soğuğu’ ve Cemil Ağacıkoğlu’nun filmi ‘Tarla’ da Fransız sinema seyircisiyle buluşacak.  

Sayfa Yükleniyor...