Parklarda Caz Festivali’ne vatandaşlardan yoğun ilgi

Beşiktaş Belediyesi 28. İstanbul Caz Festivali’nde müzikseverleri Sanatçılar Parkı’nda konserlerle bir araya getirdi. Parklardaki konserlere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Haberler - DHA 26.09.2021 - 11:55

Parklarda Caz Festivali’ne vatandaşlardan yoğun ilgi

Beşiktaş Belediyesi, Revival konserlerinden sonra Sanatçılar Parkı’nda ikinci kez bir caz festivaline ev sahipliği yaptı. 28. İstanbul Caz Festivali kapsamında Ayşe Tütüncü Dörtlüsü, Fainschmitz ve caz dünyasının genç isimleri sahne aldı. Dinleyiciler keyifli bir atmosferde caz müziğinin tadını çıkardı.

"CAZ, TÜRKİYE’NİN MÜZİK KÜLTÜRÜYLE DE ÖRTÜŞEN BİR MÜZİK TARZI

28. İstanbul Caz Festivali Direktörü Harun İzer, “Bu sene ikinci kez Sanatçılar Parkı’ndayız. Beşiktaş Belediyesi’yle iş birliğimiz devam ediyor. Caz yeniliğe, doğaçlamaya ve yeni sözlere çok açık, Türkiye’nin müzik kültürüyle de örtüşen bir müzik tarzı” dedi.

Sanatın ve müziğin herkese ne kadar iyi geldiğini vurgulayan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ise “Sanatçılar Parkı’nda geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 28. İstanbul Caz Festivali’ne ev sahipliği yaptık. Komşularımız yeşil ve müzikle buluşurken, Ayşe Tütüncü Dörtlüsü, Fainschmitz ve caz dünyasının genç isimleri ile keyifli bir caz festivali gerçekleştirdik” dedi.

Sayfa Yükleniyor...