Pekineller 3 yıl aradan sonra Türkiye'de yeniden sahnede

Ünleri sınırları aşarak müzik otoritelerince "Arthur ve Karl Ulrich Schnabel'den sonra dünyanın en iyi piyanist ikilisi” olarak tanımlanan Güher ve Süher Pekinel, 3 yıl aradan sonra verecekleri iki önemli konserle geri dönüyor.

Haberler - ntv.com.tr 06.06.2018 - 11:04 | Son Güncelleme : 06.06.2018 - 12:50

Pekineller 3 yıl aradan sonra Türkiye'de yeniden sahnede

Dünyaca tanınan piyano ikilisi Güher & Süher Pekinel haziran ayında İKSV ve İKSEV kapsamında gerçekleşecek iki konserle sanatseverlerle buluşacak.

Eleştirmenlerce canlı performansları en az stüdyo kayıtları kadar başarılı ve nefes kesici bulunan Pekineller'in Türkiye konserleri takvimi belli oldu. İlki 11 Haziran Pazartesi İzmir’de, diğeri ise 12 Haziran Salı günü Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşecek.
 
BAŞARILARI SINIRLARI AŞTI 

Dünyanın en önemli müzik otoritelerince piyanonun sihirli parmakları olarak nitelendirilen Güher Süher Pekinel kardeşler, kariyer hayatları boyunca, Berlin Filarmoni, Viyana Filarmoni, New York Filarmoni, ve Amsterdam Concertgebouw başta olmak üzere dünyanın önde gelen tüm orkestraları eşliğinde sahneye çıktılar. Sıradışı şiirsel müzikaliteleri, teknik mükemmellikleri ve özgün stil ve yorumlarıyla Amerika’dan Uzakdoğu’ya övgüler toplayan Pekinel’ler heyecanla beklenen iki önemli Türkiye konserinde Şef Gerard Schwarz yönetiminde İngiliz Oda Orkestrası ile sahne alacaklar.

KONSER PROGRAMI 

32. İKSEV Konseri

Tarih: 11 Haziran Pazartesi

Yer: Efes Büyük Tiyatro-İzmir

Saat: 21.00

 

46. İKSV Kapanış Konseri

Tarih: 12 Haziran Salı

Yer: Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı-İstanbul

Saat: 20.00

PROGRAM İÇERİĞİ 

- Sergei Prokofiev
Symphony No. 1 in D major, op. 25 “Classical”
- Francis Poulenc
Concerto for Two Pianos and Orchestra in D minor, FP 61
- Antonín Dvořák
Nocturne in B Major, op. 40
- Ludwig van Beethoven
Symphony No. 8 in F Major, op. 93
- Lasts 90’ inc. interval.

Sayfa Yükleniyor...