Pencere corona virüs önlemleriyle tiyatroseverlerle buluştu

Beylikdüzü Belediyesi'nin 2020-2021 kültür sanat sezonu, oyuncu Haluk Bilginer'in çevirisini üstlendiği ve rol aldığı Pencere adlı oyunla açıldı.

01.10.2020 - 09:41

Pencere corona virüs önlemleriyle tiyatroseverlerle buluştu

David Hare tarafından yazılan, orijinal ismi Skylight olan oyun ilk olarak 1997 yılında Londra Ulusal Tiyatrosu'nda sergilendi. Birkan Uz'un yönetmenliğini üstlendiği oyun, Beylikdüzü Belediyesinin yeni kültür sanat sezonu açılışında, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi'nde sahnelendi.

Haluk Bilginer'in Tom, Esra Bezen Bilgin'in Kyra ve Kürşat Demir'in Edward rolünü canlandırdığı oyunun sahne tasarımını Gamze Kuş, ışık tasarımını Kemal Yiğitcan, müziklerini Çağrı Beklen hazırladı.

 350 KİŞİ İZLEDİ

İki perde olarak sergilenen ve 130 dakika süren oyunu, yaklaşık 700 kişilik salonda corona virüs önlemleri kapsamında 350 kişi izledi.

PENCERE'NİN KONUSU

"Tom ve Kyra, üç yıl önce ayrılmış, iki eski aşıktır. Tom bir restoran sahibi, Kyra ise öğretmendir. Kyra, Tom ile çalışırken tanışmış ve epey uzun süren bir aşk yaşamış ve daha sonra yolları ayrılmıştır. Bir süre sonra kader onları, bir akşam tekrar karşılaştırır."

Sosyal medyada yeni dönem başlıyor

Sayfa Yükleniyor...