Pera Müzesi’nde koleksiyon sergileri

Pera Müzesi, sanatseverleri Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyonlarıyla oluşturulan 'Kesişen Dünyalar', 'Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri' ve 'Kahve Molası' sergilerini görmeye davet ediyor. Sergilere, yetişkinler için Mert Fırat’ın, çocuklar için ise Meltem Cumbul ile Yekta Kopan’ın seslendirdiği, ücretsiz sesli rehber eşlik ediyor.

16.08.2017 - 17:41

Pera Müzesi’nde koleksiyon sergileri

Pera Müzesi, kültür, sanat, tarih ve arkeoloji tutkunlarını eşsiz koleksiyon sergilerine çağırıyor. Sanatseverler, Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyonlarından derlenen, 17. ve 19. yüzyıl elçi ve ressamlarını tanıtan ‘Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar’; kültür-sanat yaşamımıza büyük katkıları olan Osman Hamdi Bey'in sanatına eğilen ‘Osman Hamdi Bey’ sergisi; 4000 yıllık ticaret ve bilim tarihine ışık tutan ‘Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri’, Kütahya seramikleri üzerinden kahvenin macerasına odaklanan ‘Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramikleri’ koleksiyon sergilerini müze bileti yanında ücretsiz sunulan sesli rehber eşliğinde gezebilir.

Mert Fırat'ın seslendirdiği yetişkinlere yönelik rehberin yanı sıra çocuklara özel bir rehber de hazırlayan Pera Müzesi, böylelikle sanatı daha anlaşılır ve keyifli kılmayı hedefliyor. Meltem Cumbul ve Yekta Kopan'ın seslendirdiği çocuk rehberi, çocuklara yönelik olmasıyla özel müzecilikte Türkiye'de bir ilk olarak öne çıkıyor.

Koleksiyon sergileri 15 Eylül Cuma gününe kadar indirimli gezilebilir.

Sayfa Yükleniyor...