Punk kültürü !f İstanbul’da

17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin bu yılki odaklarından biri de Punk kültürü ve müziği olacak.

08.02.2018 - 10:42 | Son Güncelleme : 08.02.2018 - 10:46

Punk kültürü !f İstanbul’da

15 Şubat’ta başlayacak 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin bu yılki odaklarından biri de Punk kültürü ve müziği olacak. Festival kapsamında, Punk Aslı, Gökhan Tunçişler, Tolga Güldallı ve Kerem Onan’ın konuşmacı olacağı “Punk’ta Hayat Var!” sohbetinin yanı sıra, “Türkiye’nin ilk Punk filmi” 'Arada’dan sinema tarihinin en iyi Punk filmi sayılan Derek Jarman klasiği 'Jübile’ye kadar pek çok film de Punk tutkunlarını bekliyor.

Arada filmi 

Arada filmi 

Festivalde ayrıca; müziğiyle ve sahne performanslarıyla Punk kültürünün en büyük ilham kaynaklarından biri olmuş David Bowie’nin ölümünden önce yayınladığı son iki albümü “The Next Day” (2013) ve “Blackstar”ın (2016) yanı sıra kanserle mücadelesini ve hastalığı sırasında yapımına başladığı Broadway müzikali “Lazarus”u odağına alan “David Bowie: The Last Five Years / David Bowie: Son Beş Yıl” izleyiciyle buluşacak.

Punk’ın babası Iggy Pop’un 2016 tarihli son albümü “Post Pop Depression”un Cali-fornia çöllerindeki kayıt sürecini de belgeleyen görkemli müzik filmi “American Valhalla / Amerikan Rüyası” ve tehditler yüzünden sürekli kaçmak ve saklanmak zorunda kalan İranlı rap-punk-rock müzisyen Shahin Najafi’nin yaşadıklarını anlatan “When God Sleeps / Tanrı Uyuduğunda” da gösterilecek.

Sayfa Yükleniyor...