Rasim Öztekin: Kavuğu online teslim etmek istemiyorum

Ferhan Şensoy'dan devraldığı İsmail Hakkı Dümbüllü'nün kavuğunu bu yıl devredeceğini açıklayan Rasim Öztekin "Online olmayacak, törenle teslim edeceğim" dedi.

Haberler 07.05.2020 - 11:01

Rasim Öztekin: Kavuğu online teslim etmek istemiyorum

Geçtiğimiz günlerde sağlık problemleri nedeniyle Ferhan Şensoy'dan devraldığı İsmail Hakkı Dümbüllü'nün kavuğunu devredeceğini açıklamayan Rasim Öztekin duruma açıklık getirdi: Online tören istemiyorum, geleneklerimize uygun olarak sahnede teslim edeceğim.

"CUNDA'YI ÇOK ÖZLEDİM"

Usta oyuncu Rasim Öztekin, Galatasaraylılar Derneği’nin Instagram üzerinden yayınlanan canlı yayına katıldı ve İrem Özbey’in sorularını yanıtladı. Öztekin karantina sürecini şöyle anlattı: “Evde film izliyorum. Bu günler bittiğinde ilk Ayvalık Cunda’ya gitmek istiyorum. Cunda’yı çok özledim. Şimdi tam zamanı.”

GÜLDÜRÜ GELENEĞİNİN NİŞANESİ

Usta oyuncu, Türk tiyatrosunun güldürü geleneğinin nişanesi sayılan kavuğu teslim edeceğini de söyledi: “2009 yılından bu yana kalp pili taşıyorum. Ben kavuğu aldığımda da o yaz aritmi geçirdim. Kalp pilinin üstüne aritmi eklenince doktorum, canlı performansları yasakladı. Heyecanı, koşturması ve stresi yüzünden sahneye çıkamadım. Acayip yıkıcı oldu. Kavuğu aldığımda bende çok kalmasını istemiyordum. ‘Ne kadar çok el değiştirirse motivasyon olur’ diye düşündüm. Bu sene devredecektim, corona virüs izin vermedi. Şu virüs bir geçsin devredeceğim. Online kavuk töreni yapmak istemiyorum. Kavuk bir geleneksel adetimiz simgesi onu online değil sahnede teslim etmek istiyorum.”

Sayfa Yükleniyor...