DİZİ OLARAK GERİ DÖNÜYOR

Bugüne kadar birçok farklı yapımda görev alan Rick Porras, TRT TV Filmleri Projesi kapsamında çekilen, yönetmen koltuğuna Stare Yıldırım'ın oturduğu yapıma ilişkin yaptığı açıklamada, "Batlır" filminde sorumlu yapımcı olarak görev aldığı için heyecanlı olduğunu söyledi.

Yaklaşık 10 yıldır arkadaşlıkları olan Stare Yıldırım'ın yazar ve yönetmen olarak harika bir iş çıkardığını aktaran Porras, fırsat eşitsizliği nedeniyle sayısı az olan kadın yönetmenlerden birine destek olduğu için ayrıca mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Porras, "Batlır"ın çok özel bir film olduğuna değinerek, "Batlır, uzun yıllar önce Robert Zemeckis ile çektiğimiz 'Forrest Gump' filmindeki duyguları hissettirdi bana. Evet iki filmin de hikayeleri birbirinden farklı ama yarattığı duygu çok benziyor. Stare'nin oyuncu yönetimindeki başarısının bunda etkisi büyük. Aktörler müthiş bir performans sergilemiş. Buna şahit olmak, oyuncuları hangi dilde izlerseniz izleyin her zaman harika bir deneyim" diye konuştu.

Rick Porras
Rick Porras

"EVRENSEL BİR FİLM"

Filmin konusunun kendisini çok etkilediğini aktaran ünlü yapımcı, bunun nedenlerini şöyle açıkladı:

"Her dilden ve kültürden insanın hemen bağ kurabileceği evrensel bir film 'Batlır'. Olmadığımız biri gibi davranmak ya da toplumun bize direttiği şey olmak yerine, nasıl mutluysak o halimize sahip çıkmamız gerektiğini anlatıyor. Bunun Türkiye'de de ABD'de de böyle olduğuna eminim. İnsanlar kendilerinden hoşnut olmayı, bedenleriyle mutlu olmayı, çevrelerindeki dostlarına ve sahip olduğu ailesine değer vermeyi öğrenmenin mücadelesini veriyor."

"BATLIR"IN KONUSU

"Kafası normalden büyük olduğu için 9 kg olarak doğan Batlır'ın, büyüdükçe bu konuda sosyal fobileri oluşur. Batlır, 20'li yaşlarına geldiğinde kafasını küçültmek ister ve ameliyatı için gereken parayı bulmak adına televizyonda bir bilgi yarışmasına katılmaya karar verir. Fobileri yüzünden sokağa dahi beresiz çıkamayan biri için canlı yayına katılmak büyük bir maceraya dönüşür. Batlır'ın şefkatli annesi vefat etmiş ve Batlır, kendisini seven ama sevgisini gösteremeyen, taksi şöförlüğü yapan babasıyla yaşamaya başlamıştır."