Rüçhan Çalışkur’a Uluslararası Delhi Kısa Film Festivali’nden En İyi Oyuncu Ödülü

Bir kadının köpekle kurduğu olağanüstü bağını anlatan Tor filminin usta oyuncusu Rüçhan Çalışkur, Uluslararası Delhi Kısa Film Festivali’nin En İyi Oyuncusu seçildi. Yönetmen Ragıp Türk imzası taşıyan kısa film, bir köpek ve kadının kurduğu ilişkiye bambaşka bir gözle bakıyor.

ntv.com.tr 21.10.2020 - 10:03

Rüçhan Çalışkur’a Uluslararası Delhi Kısa Film Festivali’nden En İyi Oyuncu Ödülü

Tiyatro, sinema ve televizyon dünyasında oynadığı her karakterle seyircide iz bırakan usta oyuncu Rüçhan Çalışkur başrolünde yer aldığı Tor ile 9. Uluslararası Delhi Kısa Film Festivali’nde En İyi Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Senarist ve yönetmen Ragıp Türk’ün imzası taşıyan, Tolga Kaan Karasoy yapımcılığındaki film Ayşe (Rüçhan Çalışkur) ve Tor’un olağanüstü ilişkisini farklı bir gözle seyirciye aktarıyor. Torunuyla birlikte yaşayan Ayşe’nin zengin bir ailenin bekçi köpeği Tor’a bakıcılık yaparak geçimini sağladığı filmde, Tor’un hastalanması üzerine Ayşe onu iyileştirmek için elinden gelenin fazlasını yapmaya çabalıyor. Yeri geliyor Tor’u evine alıyor yeri geliyor, kendi beslediği tavuğu kesip Tor’a yediriyor. 

Seyirciye insan, hayvan ve doğanın bütünlüklü ilişkisini farklı bir dille anlatan Tor’a Akbank Sanat’ın Youtube kanalı üzerinden ulaşılabiliyor.

Sayfa Yükleniyor...