Ryan Gosling, Armstrong’u canlandıracak

Ryan Gosling Amerikalı astronot Neil Armstrong’un hayatını anlatan filmde başrolde yer alacak.

Haberler - ntv.com.tr 30.12.2016 - 16:59

Ryan Gosling, Armstrong’u canlandıracak

Bu yıl Emma Stone ile başrolleri paylaştığı ‘La La Land’ (Aşıklar Şehri) filmiyle pek çok ödül için adaylık alan, Oscar için de En İyi Erkek Oyuncu adayı olması beklenen Ryan Gosling, yeni filminde Amerikalı astronot Neil Armstrong’u canlandıracak.

ABD’li oyuncunun yine ‘La La Land’in yönetmeni Damien Chazelle ile çalışacağı Neil Armstrong’un hayatını anlatan filmin adı ‘First Man’ olarak açıklandı. Filmin vizyon tarihi henüz net olarak açıklanmasa da çekimlerinin 2017 ortalarında başlaması ve 2018’in ikinci yarısında gösterime girmesi bekleniyor.

2005 yılında Simon & Schuster tarafından basılan ve astronotun resmi biyografisi olarak anılan, James Hansen imzalı First Man: The Life of Neil A. Armstrong kitabından sinemaya uyarlanacak filmin uyarlama senaryosu da Josh Singer tarafından yazılacak. Singer, geçen yıl Spotlight filminin senaryosuyla Oscar kazanmıştı.

2017’de Blade Runner 2049 filmiyle Harrison Ford, Jared Leto, Robin Wright gibi isimlerle birlikte seyirci karşısına çıkacak olan Ryan Gosling’in rol alacağı bir diğer film de Weightless.

Sayfa Yükleniyor...