Şahan Gökbakar'dan 'boks sahnesi' açıklaması: "Bizde ‘gardaş’ ülkemize yanlış olmaz"

'Recep İvedik 5'in fragmanında yer alan boks sahnesinin eleştirilmesi üzerine Şahan Gökbakar, açıklamalarda bulundu.

17.01.2017 - 14:11 | Son Güncelleme : 17.01.2017 - 14:18

Şahan Gökbakar'dan 'boks sahnesi' açıklaması: "Bizde ‘gardaş’ ülkemize yanlış olmaz"

Şahan Gökbakar'ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı Recep İvedik 5 fragmanındaki 'boks sahnesi' sosyal medyada birçok kişi tarafından eleştirilmişti.

Giresun Üniversitesi'nin Azeri kökenli akademisyeni Prof. Dr. Aygün Attar ise yaptığı açıklamada, “Fragmanda Türkiye-Azerbaycan ilişkileri adına çok talihsiz sahnelere yer verilmektedir. Şöyle ki boks yarışmasında Azerbaycan’ı temsil eden sporcu ile rakibi Türkiye Milli Takımı'nı temsil eden kişi karşılaşıyor, Azerbaycan bayrağını göğsünde taşıyan kişi 'men seninle ceng elemeye gelmişem' diyerek yakasında ay yıldızlı şanlı bayrağımız olan Türk sporcuya nefret dolu bir bakış atarak saldırıyor ve Türk sporcu da (Recep İvedik) bunun üzerine 'ben de senin ağzını burnunu kırmaya gelmişem' diyerek tam Azerbaycan bayrağının üstüne öyle bir yumruk atıyor ki Azerbaycan Türkü iki metre öteye uçarak yere seriliyor. Kimse kalkıp filmdeki bu sahnenin basit bir komedi olduğunu ve insanları güldürmek için yapıldığını anlatamaz” ifadelerini kullanmıştı.

"BİZDE 'GARDAŞ' ÜLKEMİZE YANLIŞ OLMAZ"

Bu tartışmaların üzerine Şahan Gökbakar, söz konusu sahnelerin tamamını yayınlayarak şu açıklamayı yaptı: "Biz üzmek için değil güldürmek için varız. Bizde ‘gardaş’ ülkemize yanlış olmaz. Recep İvedik fragmanda aksiyonu sebebiyle sadece son bölümünü paylaştığımız boks sahnesini başka yönlere çekmeye çalışanlar olmasın diye filmdeki halini paylaşıyoruz. Recep İvedik'in ağzından dökülenler neymiş? Azerbaycan’daki sevenlerimize kavuşmaya can atıyorum. Hepinizi seviyorum."

İŞTE TARTIŞMALARA NEDEN OLAN O SAHNE

RECEP İVEDİK 5 FRAGMANI

Sayfa Yükleniyor...