''San Marino Eurovision'da bu yılın Türkiyesi olsun''

İsveç'in başkenti Stockholm'de düzenlenecek 61. Eurovision Şarkı Yarışması'nda "I Didn't Know" isimli şarkısıyla San Marino adına yarışacak Serhat Hacıpaşalıoğlu, "San Marino, Eurovision'da bu yılın Türkiyesi olsun." dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 22.04.2016 - 14:02

''San Marino Eurovision'da bu yılın Türkiyesi olsun''

İsveç'in başkenti Stockholm'de düzenlenecek 61. Eurovision Şarkı Yarışması'nda "I Didn't Know" isimli şarkısıyla San Marino adına yarışacak olan Serhat Hacıpaşalıoğlu, "San Marino, Eurovision'da bu yılın Türkiyesi olsun'' dedi.

Tanıtım faaliyetleri kapsamında Makedonya'nın başkenti Üsküp'te bulunan Hacıpaşalıoğlu, Eurovision macerasını ve yarışmadan beklentilerini anlattı.

Son birkaç haftadır yoğun bir dönem geçirdiğini ve dokuz farklı ülkeyi ziyaret ettiğini aktaran Hacıpaşalıoğlu, 61 yıllık Eurovision tarihinde, ilk kez bir Türk sanatçının yabancı bir ülke adına yarıştığını vurguladı.

''TÜRK BAYRAĞI BU YIL EUROVISION'DA DALGALANACAK''

Hacıpaşalıoğlu, gelecek yıl Türkiye'nin yeniden yarışmada yer alması ve eski başarılarını tekrarlaması temennisinde bulunarak, "Türk bayrağı yine orada dalgalanacak. Türkiye'den ve Türk insanından bana destek olmalarını bekliyorum." dedi.

Avrupa'da yaşayan Türklere de mesaj gönderen Hacıpaşalıoğlu, "Bu yıl Türkiye resmi olarak yok ama yarışmada benimle birlikte, Serhat olarak San Marino'yu temsil ediyoruz. O zaman San Marino, Eurovision'da bu yılın Türkiyesi olsun" ifadesini kullandı.

İlk elemeleri 10-12 Mayıs'ta yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması'nın finali ise 14 Mayıs'ta gerçekleşecek.

61. Eurovision Şarkı Yarışması'nda San Marino adına yarışacak olan Serhat Hacıpaşalıoğlu.
61. Eurovision Şarkı Yarışması'nda San Marino adına yarışacak olan Serhat Hacıpaşalıoğlu.

SERHAT HACIPAŞALIOĞLU KİMDİR?

İstanbul'da 1964 yılında dünyaya gelen Hacıpaşalıoğlu, 1994 yılında TRT'de yayınlanan ve Amerikan bilgi yarışması Jeopardy'nin Türkiye uyarlaması olan Riziko'nun yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi.

Hacıpaşalıoğlu, Stockholm'de gerçekleştirilecek 2016 Eurovision Şarkı Yarışması'nda San Marino'yu "I Didn't Know" (Bilmiyordum) adlı şarkıyla temsil edecek.

Sayfa Yükleniyor...