Sanata Doğuştan İyi Bir Gelecek: ‘Sanata Bi Yer’

Doğuş Grubu'nun sanata İyi Bir Gelecek sunmak için yarattığı “Sanata Bi Yer” platformu kapsamındaki sergi sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

Haberler - ntv.com.tr 25.07.2017 - 14:33 | Son Güncelleme : 25.07.2017 - 14:44

Sanata Doğuştan İyi Bir Gelecek: ‘Sanata Bi Yer’
Fotoğraf: Sinem Taş

Türkiye’de kültür ve sanatın gelişimine destek olmayı amaçlayan Doğuş Grubu, 2015 yılından bu yana Sanata İyi Bir Gelecek sunmak için yarattığı “Sanata Bi Yer” platformuyla hizmet veriyor. “Çünkü Alan İster” mottosuyla, çalışmaları sergi salonlarının ve galerilerin sınırları dışına çıkaran Doğuş Grubu, kendisine ait tüm mekanları, restoranları, ofisleri, showroom’ları ve alışveriş merkezlerini sanatın hayatın içine karıştığı canlı galerilere dönüştürdü. Üniversite öğrencilerine kabiliyetlerini ve çalışmalarını sergileyebilmeleri için alan açarak fırsat verdi.

Fotoğraf: Rızacan Muzaffer Kumaş
Fotoğraf: Rızacan Muzaffer Kumaş

Sanata Bi Yer web sitesinde katılımcılar kendilerine özel bir profil oluşturuyor ve işlerini sisteme yüklüyor. Yüklenen işler portalın içerik havuzuna düşüyor ve Sanata Bi Yer web sitesinde yayına alınıyor. Farklı disiplinlerden alanında yetkin isimlerin oluşturduğu Danışma Kurulu’nun seçtiği işler Doğuş Grubu lokasyonlarında sergileniyor.

Fotoğraf: Gamze Yolal
Fotoğraf: Gamze Yolal

Hayal güçlerinin eseri olan çalışmaları özgürce sergilemeleri için istek duyan ünivesite öğrencilerle yeni yetenekler keşfetmek isteyen sanatseverleri buluşturmayı hedefleyen projeye dahil olan ve sergilenen işlerin satılmasını ve öğrencilerin bu projeden kazançlı çıkmasını hedefleyen projeyle, öğrencilerin akademik ve profesyonel gelişimlerine destek olunuyor.

Proje kapsamında Doğuş Grubu lokasyonlarında sergilenen ve web sitesinde yayınlanan tüm işler sanatseverler tarafından satın alınabilir.

Fotoğraf: Fadime Aygün
Fotoğraf: Fadime Aygün

Doğuş Grubu lokasyonlarında düzenli olarak işlerin sergilenmesine ek olarak yaz boyunca Sanata Bi Yer projesine ait işlerden bir seçki bomontiada’da ve Ağustos ayında gerçekleşecek 13. Bodrum Müzik Festivali kapsamında D-Marin Turgutreis Marina’da serilenecek.

SAYILARLA SANATA Bİ YER

  • 590+ web sitesine kayıtlı öğrenci
  • Sanata Bi Yer web sitesine yüklenen 1800+ öğrenci işi 
    • 30+ Doğuş Grubu lokasyonunda sergileme noktası
  • Şimdiye kadar Doğuş grubu lokasyonlarında sergilenen 300+ öğrenci işi
  • Şimdiye kadar satılan 60 öğrenci işi

Sayfa Yükleniyor...