Sanatçı Haldun Dormen hastaneye kaldırıldı

Usta sanatçı Haldun Dormen'in düşme sonucu kalça kemiğini kırıldı. Hastanede ilk müdahalesi yapılan Dormen'in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Haberler 04.07.2019 - 11:34

Sanatçı Haldun Dormen hastaneye kaldırıldı

Habertürk'ten Akif Yaman'ın haberine göre; usta tiyatrocu ve yönetmen Haldun Dormen, dün akşam saatlerinde evinde yere düşmesi sonucu kalça kemiğini kırdı. Usta oyuncu, ambulans eşliğinde Çapa Tıp Fakültesi'ne götürülerek tedavi altına alındı. İlk müdahalesi yapılan Dormen'in sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi.

Geçtiğimiz senelerde Türkiye Organ Nakli Kuruluşları Koordinasyon Derneği tarafından Trabzon'da düzenlenen 12. Uluslararası Transplantasyon Kongresi'ne, onur konuğu olarak davet edilen sanatçı Haldun Dormen'in konuşması damga vurmuştu.

Dormen, motivasyonunu, yaşama azmini ve enerjisini neye borçlu olduğu sorusunu şöyle yanıtlamıştı: "Herhalde insan sevgime, işimi çok sevmeme borçluyum. Umudu yitirmemek lazım. Umut, güneşe doğru koşmaktır. İşiniz ne olursa olsun ister avukat, ister doktor, ister siyasetçi olun umudunuzu yitirmemek lazım. Hayatta inişler çıkışlar hep vardır. Ben tiyatrocu olarak çok iniş çıkış yaşadım, herkes de iniş çıkış yaşayacaktır ama hiçbir şey sorun değil... Hep umuda doğru koşmak lazım. O kadar çok çalışıyorum ki yaşlanacak vaktim yok"

Sayfa Yükleniyor...