Ahu Tuğba: Sanatçı sanatçılığını bilecek

Sinema oyuncusu Ahu Tuğba, siyasete giren sanatçıları eleştirerek, "Bir sanatçının siyasete karışması kadar çirkin bir olay yok. Sanatçı sanatçılığını bilecek, halk da kararını verecek" dedi.

Anadolu Ajansı 12.06.2015 - 12:44

Ahu Tuğba: Sanatçı sanatçılığını bilecek

Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi Operatör Dr. Oğuz Şahin'i ziyaret eden Ahu Tuğba, ziyaret sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ahu Tuğba, gazetecilerin genel seçimle ilgili sorusuna, "Halk kararını vermiş" yanıtını verdi.

''SİYASETE GİREN SANATÇILARIN YAPTIĞI ÇİRKİN''

Tuğba, seçimlerde milletvekili adayı olan sanatçılara tepki göstererek, "Bir sanatçının siyasete karışması kadar çirkin bir olay yok. Sanatçı sanatçılığını bilecek, halk da kararını verecek. Siyasete giren sanatçıların yaptığını çirkin buluyorum" dedi.

''HERKES BİLDİĞİ İŞİ YAPSIN''

Politikayı "ayrı bir oyun" diye niteleyen Tuğba, şunları söyledi:

"Hayat oyunu gibi. Herkes bildiği işi yapsın. Bu hayatta herkesin bir görevi var. Politika çok ayrı bir olay. Biz evimizde 5-6 tane çocuğumuzu idare edemiyoruz ki. Önce kendilerini idare etsinler daha sonra sanatçılıktan politikacılığa atılsınlar. Otursunlar evlerinde, ayıptır."

''AÇLIKTAN ÖLEN SANATÇILARIMIZ VAR''

Sanatçıların siyasete girmek telif hakları için mücadele etmesi gerektiğini savunan Ahu Tuğba, "Açlıktan ölen sanatçılarımız var onlar için uğraşsınlar. Engelli hastalarımız için uğraşsınlar. Kendi cepleri için uğraşmasınlar. Hayata birazcık bir şeyler katsınlar" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...