"Sarmaşık" Toronto yolcusu

Yönetmen Tolga Karaçelik'in yeni filmi "Sarmaşık", 10-20 Eylül'de düzenlenecek Toronto Uluslararası Film Festivali'nde "Dünya Sineması" kategorisinde gösterilecek.

Anadolu Ajansı 21.08.2015 - 09:14

"Sarmaşık" Toronto yolcusu

Senaristliğini, yönetmenliğini ve yapımcılığını Tolga Karaçelik'in üstlendiği "Sarmaşık", ABD'de düzenlenecek Toronto Uluslararası Film Festivali’nde (TIFF) "Dünya Sineması" kategorisinde izleyici karşısına çıkacak.

Konuya ilişkin açıklamaya göre, dünya prömiyerini Sundance Film Festivali'nde yapan film, 10-20 Eylül'de gerçekleşecek Toronto Uluslararası Film Festivali'nde (TIFF) Dünya Sineması kategorisinde gösterilecek.

İngiltere'de East End Film Festivali'nde "En İyi Film" ödülünü alan Sarmaşık, Karlovy Vary Film Festivali ve Sydney Film Festivali gibi önemli festivallere katıldı.

Tolga Karaçelik, Insignia Yapım, Kala Film ve CinCromatix Kg ile Bilge Elif Turhan ortak yapımcılığında hayata geçirilen "Sarmaşık", bir armatörün iflas edip ortadan kaybolmasının ardından, deniz hukuku gereği gemide kalmak zorunda olan ve hiçbir yere gidemeyen beş gemici ile bir kaptanın arasındaki hiyerarşik mücadeleyi anlatıyor. 

Görüntü yönetmenliğini Gökhan Tiryaki'nin, montajını Evren Luş'un yaptığı, müzikleri Ahmet Kenan Bilgiç imzası taşıyan filmde, Nadir Sarıbacak, Kadir Çetin, Hakan Karsak, Osman Alkaş, Seyithan Özdemir, Onur Öztürk, Ömer Acar ve Ahmet Baki Kurtuluş rol aldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...