Selami Şahin: Parkta yattım, çöpten ekmek yedim

Gençlik yıllarını anlatan usta sanatçı Selami Şahin, "Gülhane Parkı’nda üç gün üst üste yattım. Çöp kutularına atılmış ekmekleri yedim" açıklamasında bulundu.

31.01.2021 - 17:08 | Son Güncelleme : 31.01.2021 - 17:10

Selami Şahin: Parkta yattım, çöpten ekmek yedim

Müzik kariyerine başlamadan önceki yılları anlatan Selami Şahin, "15 yaşında üstü kapalı bir kamyona bindim, cebimde beş kuruş para olmadan Antakya’ya gittim" dedi.

Hürriyet'e konuşan 72 yaşındaki sanatçı o yılları şöyle anlattı: "Hemen iş aradım. Bir lokantada komilik yapmaya başladım. Adana, İskenderun... Gezdim, çalıştım. Ama baktım ki oralarda şarkıcı olunmaz. İstanbul’un yolunu tuttum. Elimde tahtadan bir bavul, başladım iş aramaya... Bulamadım. İlk gece Taksim Parkı’nda yattım. Ertesi gün Beyoğlu’nda Şato Hotel’de çalışmaya başladım. Müşteri gömleği yıkadım, ütü yaptım, tuvaletleri temizledim. Otelin en üst katında halılar, kilimler vardı, onların üzerine bir yorgan koyup orada yatıyordum. Ama param azdı. Daha rahat yiyecek bulurum diye düşünüp Tarlabaşı’nda Lades tavukçusunda komilik yapmaya başladım. Bir süre sonra işten çıkardılar. Gülhane Parkı’nda üç gün üst üste yattım. Çöp kutularına atılmış ekmekleri yedim. Çok acılı günler yaşadım."

ARŞİV: SELAMİ ŞAHİN: ZEKİ MÜREN, "NİŞAN YÜZÜKLERİNİZİ BEN TAKACAĞIM" DEDİ

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...