Serra Yılmaz'ın oyunu İtalya'da kapalı gişe

Serra Yılmaz ve Alessio Boni’yi buluşturan Don Kişot oyunu İtalya turnesine başladı. İtalyan seyircilerin büyük ilgi gösterdiği oyunun biletleri erkenden tükendi.

ntv.com.tr 03.12.2019 - 15:08

Serra Yılmaz'ın oyunu İtalya'da kapalı gişe

15 senedir aralıksız olarak İtalya’da tiyatro sahnesine çıkan usta oyuncu Serra Yılmaz, yeni oyunu Don Kişot ile tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta İtalya’da başlayan oyunun turnesi nisan ayına kadar 100 temsille tüm İtalya’yı baştan sona dolaşacak.

Ünlü İtalyan oyuncu Alessio Boni ile Miguel de Cervantes’in ölümsüz eserinden uyarlanan Don Chisciotte (Don Kişot) için beraber sahneye çıkan Yılmaz, oyunda Don Kişot’un yol arkadaşı Sancho Panza’ya hayat veriyor.

BİLETLER TÜKENDİ

İtalya’nın büyük tiyatrolarından Nuovo Tiyatro’nun prodüksiyonunda gerçekleştirilen oyun geçtiğimiz sezon da büyük beğeni toplamış ve sene boyunca kapalı gişe oynanmıştı. İtalya’daki hayranları, bu sezon da şimdiden biletleri tükenmeye başlayan oyunun turnesiyle Serra Yılmaz’ın unutulmaz performansına tanıklık edecek. Alessio Boni ve Serra Yılmaz’a sahnede Marcello Prayer, Francesco Meoni, Pietro Faiella, Liliana Massari ve Elena Nico gibi deneyimli ve genç İtalyan oyuncular eşlik ediyor.

YILMAZ'A İTALYA'DAN ÖDÜL

İtalya’da tiyatro başarılarına sürekli bir yenisini ekleyen oyuncu, geçtiğimiz senelerde İtalya'nın en prestijli tiyatro ödüllerinden Persofone Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu ile Cuomo Uluslararası Ödülleri’ne layık görülmüştü.

Serra Yılmaz son olarak 19 Aralık’ta İtalya’da vizyona girecek olan Ferzan Özpetek’in yeni filmi La Dea Fortuna’da (Şans Tanrıçası) rol almıştı.

Sayfa Yükleniyor...