Simpsons hayranlarına kötü haber

Amerikan televizyonlarının en uzun süreli komedi dizisi Simpsons'da önemli karakterleri seslendiren Harry Shearer diziden ayrıldı.

ntv.com.tr 14.05.2015 - 16:59

Simpsons hayranlarına kötü haber

1989'dan bu yana Amerikan televizyonlarında gösterilen ve 26 sezondur yayınlanan Simpsons çizgi dizisinde Mr. Burns, Ned Flanders ve Müdür Skinner karakterlerine hayat veren Harry Shearer ayrıldı.

Geçtiğimiz günlerde dizinin 27 ve 28. sezonları için bazı aktörlerin kontrat imzalamadığı dedikoduları çıkmış ancak Shearer'ın adı bu aktörlerin arasında geçmemişti.

Shearer ayrılık kararını Twitter'dan duyurdu. Ayrılığın sebebinin aktörün dizinin yaratıcılarından James L. Brooks'tan başka işler yapabilmek için biraz özgürlük istemesi olduğunu açıkladı. Sherarer'ın bu isteği üzerine Brooks'un avukatı "şov devam edecek ancak Harry yer almayacak" şeklinde bir açıklama yaptı. Bu açıklama da sosyal medya kullanıcıları tarafından Shearer'ın diziden kovulduğu şeklinde yorumlandı. 

Simpsons 26 sezondur ABD'de yayınlansa da son sezonu şimdiye kadarki en düşük ratingleri aldı. James L. Brooks'un açıklamasına göre Shearer'ın ayrılığı dizinin devamı için bir sorun teşkil etmeyecek ve yoluna kaldığı yerden devam edecek.

71 yaşındaki Shearer'ın Simpsons dışında da birçok çalışması bulunuyor. Sanatçı aktörlük, komedyenlik, yazarlık, seslendirme sanatçılığı, müzisyenlik, yazarlık ve radyo sunuculuğu gibi çalışmalar yaptı. Simpsonlar ile Saturday Night Live çalışmalarındaki rolleri ile Spinal Tap adındaki komedi grubu ve Le Show adındaki radyo programı ile hatrı sayılır bir şöhret elde etti. 
Simpsons 2007'de beyazperdeye de taşınmıştı.

1969 ile 1976 yılları arasında, Harry Shearer, The Credibility Gap adındaki komedi radyo grubunun bir üyesiydi. Grubun ara vermesiyle Shearer, Real Life filminde Albert Brooks ile beraber yardım yazarlık yaptı ve Martin Mull'un televizyon dizisi Fernwood 2 Night'ı yazdı. Ağustos 1979'da, Shearer, Saturday Night Live'ın bir üyesi ve yazarı olarak işe alındı ve 1980'de şovu bıraktı. 1989 yılında, Simpsonlar'ın oyuncu kadrosunda yer aldı. Mr. Burns, Waylon Smithers, Ned Flanders, Reverend Timothy Lovejoy, Kent Brockman, Dr. Hibbert, Lenny Leonard, Seymour Skinner, Otto Mann ve Rainier Wolfcastle gibi karakterleri seslendirdi.

SIMPSONS HAKKINDA

Simpsonlar ya da The Simpsons, Matt Groening tarafından Fox Broadcasting Company için yaratılan animasyon televizyon durum komedisidir. Dizi, Homer, Marge, Bart, Lisa ve Maggie'den oluşan orta sınıf bir Amerikan ailesinin satirik bir parodisidir. Şov, Springfield adlı kurgusal bir şehirde geçmekte ve Amerikan kültürünü, toplumunu, televizyonunu ve farklı insanlık hâllerini hicvetmektedir.

Sayfa Yükleniyor...