48 yaşındaki şarkıcı ve söz yazarı Sinead O’Connor’ın Pazar gecesi Facebook hesabından paylaştığı son yazıda “yüksek dozda ilaç aldım” şeklinde bir cümleye yer verdi. Yazının devamında ise sahte bir isimle İrlanda’da bir otelde kaldığından bahsedince, olayın bir “intihar” vakası olabileceğinden şüphelenildi. O’Connor’ın en küçük oğlunun babası, folk şarkıcısı Donal Lunny ile aralarındaki kavgadan dolayı bunalımda olduğu ve bu durumun son 24 saatteki Facebook paylaşımlarına da yansıdığı öğrenildi. Donal Lunny'nin de O’Connor’ın psikolojik yardıma ihtiyacı olduğunu iddia ettiği ve oğlunu görmesine izin vermediği belirtildi.

Donal Lunny (68)
Donal Lunny (68)

Sanatçının bulunduğu ve durumunun şu an için iyi olduğunu öğrenildi.

O’Connor daha önce bipolar bozukluğu olduğunu söylemiş ve 1999’da 33. yaş gününde intihara teşebbüs etmişti. Ancak son yıllarda kendisine konan teşhisin yanlış olduğunu ve bipolar olmadığını açıkladı.

SINEAD O’CONNOR KİMDİR?

ABD’nin Indiana eyaletinde dünyaya gelen Sinead O’Connor anne ve babasının ayrılığından sonra annesiyle yaşamaya başladı. Ancak annesi kendisine şiddet uygulamaya başlayınca babasının yanında kalmaya devam etti. 1983’te babasının desteğiyle girdiği Newtown adlı okulda müziğe ağırlık vererek bir deneme albümü çıkardı. Ardından Ton Ton Macoute adlı grubuyla küçük mekanlarda sahneye çıkmaya başladı. 1985 yılında annesini bir trafik kazasında kaybetti. Ardından Londra’ya gitti. Burada Bob Dylan, Bono, Marco Pironi gibi büyük isimlerle çalışma fırsatı yakaladı. 1990 yılında Nothing Compares 2 U adlı parçasıyla büyük bir çıkış yakaladı. 

En iyi alternatif müzik performansı dalında Grammy Ödülü’ne layık görüldü. Ancak bu ödülü protesto ederek almayı reddetti. ABD ve savaş karşıtı bir politik görüş izledi.politik ve protest kimliği ile ön plana çıkan bir sanatçı.