Beyoğlu Sanat Galerisindeki sergisi hakkında konuşan koleksiyoner Şerif Antepli sinemaya olan tutkusunu şöyle aktardı: 

"İlkokul yıllarında babamın pullarına bakarak, pulu sevmeye başladım. Pulu severken sinemayı da çok sevdim. 25 sene evvel üzerinde sinemaya ait fotoğraf ve çizim olan pulları toplamaya başladım. 1995 yılına geldiğimde, dünyada sinemanın 100. yılıydı. Ben de topladığım bu pullarla ilk kişisel sergimi açtım. Bugün de dördüncü kişisel sergimi açıyorum. Benim bütün gayem, topladığım pulları ve objeleri, insanlara sunmak ve paylaşmak. Sergilerimde, insanlara pul ve obje koleksiyonunu sevdirmeye çalışıyorum."

Oyuncu Ediz Hun da sergiden çok etkilendiğini belirterek, böyle koleksiyonların gelecek nesillere aktarılması gerektiğine dikkati çekti.

Hun, "Bizler faniyiz. Bugün varız, yarın olmayacağız. Ama insanlık ebedi. Bunun için başta belediyelerimiz çok önem taşıyor. Bu koleksiyonun yarın da yarınlardan sonra da torunlarımıza, sizin torunlarınıza aktarılacak şekilde muhafaza edilmesi gerekiyor" değerlendirmesinde bulundu.

Sinemaya dair afişler, pullar, plaklar, kartpostallar, çizgi romanlar, madalyonlar, oyuncaklar, telefon kartları, hatıra paralar ve film şeritlerinin yer aldığı serginin açılışına İzzet Günay, Süleyman Turan, Engin Çağlar, Aram Gülyüz de katıldı.

"Sinemanın 120 Yıllık Serüveni" başlıklı sergi, 10 Nisan'a kadar Beyoğlu Sanat Galerisi'nde ziyaret edilebilecek.