Sinemaseverlerin yeni buluşma noktası FMV “Galeri Işık Maslak”

Türk sinemasının usta yönetmeni Metin Erksan’ın 10.000 eserden oluşan kitap koleksiyonuna ev sahipliği yapan Işık Üniversitesi, bu kez de sanatçı İbrahim Enez’in Film Afişleri sergisiyle sinemaseverleri ağırlıyor.

ntv.com.tr 12.01.2018 - 17:38

Sinemaseverlerin yeni buluşma noktası FMV “Galeri Işık Maslak”

Türk Sinemasının bilinmeyen kahramanlarından biri İbrahim Enez. Seyircisine filmi tanıtan afişlerin çizerlerinden biri o… Türk sinemasının tarihsel geçmişinde el emeği film afişleriyle imzası olan sinema tutkunu bir sanatçı.

Sergi, Türk ve Dünya sinemasına damga vuran filmlerin, İbrahim Enez tarafından yeniden yorumlanan afişlerini içeriyor. Prof. Süleyman Saim Tekcan’ın katkılarıyla IMOGA tarafından, 'Fine Art Baskı' yöntemi ile sınırlı sayıda basılan afişler arasında sinemamızın unutulmaz filmleri Susuz Yaz, Sevmek Zamanı, Selvi Boylum Al Yazmalım, Yol, Eşkiya yanı sıra Rüzgar Gibi Geçti (Gone with the Wind), Kazablanka (Casablanca),  Baba (The Goddfather), Kuşlar (The Birds)  gibi dünya sinemasının unutulmaz filmlerine ait afişler de yer alıyor.

“Nasıl ki kameranın sevdiği oyuncu yüzleri varsa, fırçanın da sevdiği, iletişim kurabildiği yüzler vardır film afişlerinde”

Sinemaseverler, sanatçı İbrahim Enez’in de katılımıyla gerçekleşecek sergi açılışında çizerin Türk sinemasına ait anılarını da paylaşma olanağına kavuşacak.

Sinema severleri yeniden yorumladığı afişleriyle keyifli bir zaman yolculuğuna çıkaran sergi Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Galeri Işık Maslak’da 18.Ocak.2017 günü saat 15.00 de açılıyor.

FMV Galeri Işık Maslak, 2018 yılında ev sahipliği yapacağı birbirinden kıymetli eserlerin yer aldığı sergileriyle sanatseverlerin buluşma noktası olmaya devam edecek.

Sayfa Yükleniyor...