Soundgarden solisti Chris Cornell hayatını kaybetti

Soundgarden ve Audioslave gruplarının solisti ABD’li müzisyen Chris Cornell, 52 yaşında hayata veda etti. Chris Cornell için açılan soruşturmanın "olası intihar vakası" olarak sürdürüldüğü açıklandı.

Haberler 18.05.2017 - 20:22

Soundgarden solisti Chris Cornell hayatını kaybetti

90’ların ve özellikle grunge akımının en önemli topluluklarından Soundgarden’ın kurucusu ve Audioslave grubunun solisti Chris Cornell, 52 yaşında hayatını kaybetti.

Dün Detroit’te yaşamını yitirdiği öğrenilen Cornell’in ölüm nedeni bilinmiyor.

Cornell'in temsilcisi Brian Bumbery, Cornell'in ölümünü "ani ve beklenmedik" olarak nitelendirdi.

2007 yılında açık hava müzik etkinliği Rock’n Coke kapsamında Türkiye’ye gelen Cornell'in, ABD’de 19 Mayıs’ta başlayacak olan Rock the Range adlı festival kapsamında sahneye çıkması bekleniyordu.

CHRİS CORNELL'İN ÖLÜMÜNDE İNTİHAR ŞÜPHESİ

52 yaşında hayatını kaybeden dünyaca ünlü rock yıldızı Chris Cornell için açılan soruşturmanın "olası intihar vakası" olarak sürdürüldüğü açıklandı.

Polis kaynaklarından alınan bilgiye göre, ABD'li rock yıldızı Chris Cornell'in bir aile dostu tarafından banyoda ölü olarak bulunduğu belirtilirken, cenazenin otopsi için morga kaldırıldığı ve soruşturmanın "olası intihar vakası" olarak sürdürüldüğü ifade edildi.

Bir dönem Soundgarden ve Audioslave gruplarının vokalistliğini yapan ABD'li şarkıcı Chris Cornell, müzik kariyerine solo çalışmalarıyla devam ediyordu. Cornell, 2007 yılında İstanbul'da düzenlenen Rock’n Coke festivalinde de sahne almıştı.

Sayfa Yükleniyor...