"Spectre" 300 milyon dolar hasılata ulaştı

Filmi, vizyona girdiği Türkiye'de ilk hafta sonu 196 binden fazla kişi izledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 10.11.2015 - 09:41

"Spectre" 300 milyon dolar hasılata ulaştı

Başrollerinde Daniel Craig, Monica Bellucci, Naomie Harris, Christoph Waltz, Lea Seydoux gibi isimlerin yer aldığı "Spectre", gösterime girdiği ülkelerin tamamında rekor kırarak, en çok izlenen film oldu.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Sam Mendes'in yönetmenliğini üstlendiği film, 6 Kasım'da vizyona girdiği Türkiye'de, ilk hafta sonunda 196 bin 968 bin kişi tarafından izlenerek, hafta sonunun birincisi oldu.

Vizyona girdiği her ülkede büyük ilgi gören 24. James Bond macerası Spectre, 72 ülkede aldığı sonuçlarla, en çok izlenen film olmasının yanı sıra, iki haftadan az sürede, 300 milyon dolar hasılat elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen MGM Yönetim Kurulu Başkanı Gary Barber, "Bu hafta sonunun rakamları ile büyük heyecan duyduk. Tüm dünyadaki hayranlarının desteği ile Spectre'nin kısa sürede elde ettiği bu başarı, sadece hayranları için değil, filmin kamera arkasında ve önünde büyük bir adanmışlık ile çalışan ekibi için de büyük bir örnektir" ifadelerine yer verdi.

Sony Pictures'ın Dünya Pazarlama ve Dağıtım Başkanı Josh Greenstein de,  filmin başarısına ilişkin, "Dünyanın her köşesinden ulaşan muazzam rakamlarla büyük heyecan duyuyoruz ve bu efsanevi film serisini yeni ve yüksek seviyelere ulaştırdığımız için çok mutluyuz" ifadelerini kullandı.

Filmin yapımcıları, Michael G. Wilson ve Barbara Broccoli de gösterilen ilgiden dolayı hayretler içinde olduklarını kaydetti.

Yapımcılığını Michael G. Wilson ve Barbara Broccoli'nin üstlendiği ve ortak yapımcıları arasında Daniel Craig'in da bulunduğu filmin konusu şöyle:

 "Geçmişten gelen şifreli bir mesaj James Bond'u beklenmedik bir görevle önce Mexico City'ye oradan Roma'ya götürür. Bond, burada ünlü bir suçlunun güzel ve yasaklı dul eşi Lucia Sciarra'yla (Monica Bellucci) buluşur. Burada gizli bir toplantıya sızarak 'Spectre' adındaki şeytani örgütün varlığını ortaya çıkaran Bond, bu örgütün kalbine doğru yol alırken, kendisi ile aradığı düşman (Christoph Waltz) arasında tüyler ürpertici bir bağı da keşfeder."

24. James Bond filmi olan ve serinin 1,1 milyar dolar hasılat yapmış bir önceki yapımı 'Skyfall'un izinden giden 'Spectre'de  Daniel Craig, dördüncü kez 007 olarak izleyici karşısına çıkıyor.

Sayfa Yükleniyor...