Star Wars’tan 388 milyon dolarlık hasılat

‘Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi’ gösterime girdiği günden bu yana dünya çapında 388 milyon dolarlık hasılat elde etti.

Haberler 23.12.2016 - 14:57 | Son Güncelleme : 26.12.2016 - 09:54

Star Wars’tan 388 milyon dolarlık hasılat

‘Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi’ gösterime girdiği 14 Aralık’tan bu yana dünya çapında 388 milyon dolarlık hasılat elde etti.

'Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi’, vizyona girer girmez 155 milyon dolarlık bilet satışı yapmıştı. İlk hafta için 130 milyon dolarlık gişe beklentisini aşarak, elde ettiği ilk hafta hasılatıyla, ikinci kez aralık ayı rekoru kırmış oldu.

Rogue One, 2015 yapımı animasyon filmi ‘Home’ ve 2009 yapımı ‘Star Trek’in tamamını geride bırakarak şimdiden dünyanın 244’üncü en yüksek hasılatını elde etti.

'Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi', bir grup beklenmedik kahramanın, imkansız görünen 'Ölüm Yıldızı' planlarını çalma görevi için bir araya gelmesini konu alıyor. 

Kahramanlardan oluşan ekibin mücadelesini merkezine alırken 1977 tarihli Star Wars: Episode IV'ün öncesine dönen fantastik macera türündeki film, özetle şöyle:

"Bir grup beklenmedik kahraman, imparatorluğun en büyük imha silahı olan Ölüm Yıldızı planlarını çalma görevi için bir araya gelir. Star Wars zaman tünelindeki bu kilit olay, sıradışı şeyler yapmayı seçen sıradan insanları bir araya getirir ve bu şekilde kendilerinden daha büyük bir amacın parçası haline gelirler."

'ROGUE ONE: BİR STAR WARS HİKAYESİ' FRAGMANI

Sayfa Yükleniyor...